21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Alzheimer, sağlıklı beslenme, psikoloji konularında düzenlenen program Vefa Konağı’nda gerçekleştirildi.

Alzheimer, sağlıklı beslenme, psikoloji konularında düzenlenen program Vefa Konağı’nda gerçekleştirildi.

 BÜYÜKŞEHİR BAŞ TACI YAŞLILARINI UNUTMUYOR 

YAŞLILARA  ALZHEİMER, SAĞLIKLI BESLENME VE PSİKOLOJİ KONULARI ANLATILDI

 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Yaşlı Hizmetleri Birimi tarafından alzheimer, sağlıklı beslenme, psikoloji konularında düzenlenen program Vefa Konağı’nda gerçekleştirildi.

1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen programda Alzheimer konusunda Uzman Doktor Ayşe Taş, sağlıklı beslenme konusunda Diyetisyen Resul Yılmaz, psikoloji konusunda ise Psikolog Asiye Uruç yaşlılara bilgiler verdi.

Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle düzenlenen program hakkında bilgiler veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fikret Vurucu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet vermiş olduğumuz Vefa Konağı’nda 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında etkinliklere başlamış bulunuyoruz. Sağlık İl Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa yürüttüğü yaşlılara Alzheimer hastalığıyla ilgili seminer çalışması yapıyoruz. Buna benzer sağlık hizmetleri kapsamında Fizyoterapistler, ağız ve diş sağlığı uzmanları, sosyologlar, psikologlar ve diyetisyenlerimizi buraya davet ederek, yaşlılarımıza seminerler veriyoruz.

Ayrıca Vefa Konağı’mızda yaşlılarımız için birçok hizmetin yanında yaşlılarımızın istifade edebilecekleri bir kütüphanemiz de bulunmakta. Her konuda yaşlılarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Her ortamda yaşlılarımızın baş tacı olduğunu vurgulayan, Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a yaşlılara vermiş olduğu destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.