TürkiyeSON - 02.10.2023 -

Amacımız Kaliteli Ekmek Üretmek

Amacımız Kaliteli Ekmek Üretmek

MEGSAŞ’ta incelemelerde bulunan Başkan Çakır

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tünel fırın sistemi ile üretime başlayan MEGSAŞ’da incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın inceleme gezisine Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar ve MEGSAŞ Genel Müdürü Münir Özpolat katıldı.

MEGSAŞ kendini yeniliyor

MEGSAŞ’ın Büyükşehir Belediyesinin önemli şirketlerinden biri olduğunu ve her geçen gün kendisini yenilediğini belirten Başkan Çakır, “MEGSAŞ her geçen gün Malatyalılara daha kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor. MEGSAŞ ekmek fabrikasının temel hedefi kaliteli ekmek üretmek ve kaliteli rekabeti sağlamaktır. MEGSAŞ önceki sistemi tamamen devre dışı bırakarak yeni bir sistem olan tünel fırın sistemi ile üretimine devam etmektedir.

Kurulan yeni sistem ile günlük kapasite 50 bin ekmeğe çıkarılmıştır. Bizim buradaki amacımız ekmek kapasitesini artırmak değil, bu sistemde alınabilecek en üst kalitede ekmek üretmektir. MEGSAŞ tünel fırın sistemi ile kalitede üst seviyeyi yakalamış durumdadır. Yapılan bu yenileme çalışmaları kapsamında 1.5 milyonluk bir yatırım yapıldı. Yapılan bu yatırım sayesinde hedeflediğimiz hijyen ve kaliteli üretimi sağlamış olduk” dedi.

Ekmek, mutfaklarımızın vazgeçilmezi

Mutfaklarımızın vazgeçilmezi ve tüketimi en fazla olan gıda maddesinin ekmek olduğunu belirten Başkan Çakır, “Hayatımızda önemli bir yeri bulunan ekmeğin hijyenik olması ve kaliteli üretilmesine yönelik yatırımlar önemliydi. MEGSAŞ bu anlamda kendini yenileyerek hem hijyen hem de kalite noktasında büyük bir başarıyı yakalamış durumda. MEGSAŞ’ın yenilenmesinde başta Genel Müdürümüz olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: