28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Anadolu Basını TGK Adaylarını Açık Farkla Seçti

Anadolu Basını TGK Adaylarını Açık Farkla Seçti

Basın İlan Kurumu Genel kurulu ile Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Sarı Basın Kartları komisyonunda görev yapacak Anadolu Gazete Sahiplerini temsil edecek 3 üyenin seçimini Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Nuri Kolaylı, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Arslan ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen açık farkla kazandı.

Ankara’da Çankaya Belediyesi Ahmet Taner Kışlalı Kapalı Spor Salonunda yapılan ve Basın Yayaın Enformasyon Genel Müdürlüğünce organize edilen seçimlerde Divan Başkanlığına Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGK Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir seçildi. Divanın oluşmasıyla başlayan oy verme işlemi saat 17.00’ye kadar sürdü. Yapılan sayımda seçimlere 492 Gazete sahibi ile vekalet verdiği temsilci katıldı. Mustafa Aslan en yüksek oyu alırken, M. Nuri Kolaylı ikinci, Şevket Erzen ise üçüncü oldu. Oyların dağılımı şöyle:

1-Mustafa Arslan :461

2-M.Nuri Kolaylı :435

3-Şevket Erzen :421

4-İbrahim Aslan : 20

5-Yılmaz Karaca : 10

6-İsmail Temiz : 8

7-Fatma Gül İnci : 3

8-Mehmet Ali Dim : 2

9-Geçersiz ve boş : 17

Bu sonuçların açıklanmasının ardından Mehmet Nuri Kolaylı, Mustafa Araslan ve Şevket Erzen, oy kullanan delegelere teşekkür ederek, basının sorunlarını çözmek amacıyla çalışmalarını Gazeteciler Konfederasyonu bünyesinde sürdüreceklerini belirtti. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı M.Nuri Kolaylı, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün başarılı bir seçim organizesi yaptığını ifade ederek teşekkür etti.

MALATYA GAZETECİLER CEMİYETİ DESTEK VERDİ

Malatya Gazeteciler Cemiyeti de TGK adaylarına destek verdi. Malatya Sonsöz Gazetesi, Yeni Malatya Gazetesi ve Yeni Doğanşehir Gazetesi delegeleri TGK adayları M.Nuri Kolaylı, Mustafa Araslan ve Şevket Erzen’e destek vererek, seçimlerde de görev aldılar. Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Haydar Karaduman, Genel Başkan M.Nuri Kolaylı’yı yeniden seçilmesinden dolayı kutlayarak başarılar diledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.