TürkiyeSON - 13.04.2024 -

“Anadolu basınının sorunları çözülmeli”

“Anadolu basınının sorunları çözülmeli”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ise, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın medya çalışanlarına göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederek, “Malatya’da olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Türkiye’de Anadolu basının önemi her geçen gün artıyor. Bu kapsamda son yıllarda gelişen illerimizden biri de Malatya’dır. Malatya basınının gücünün ve kalitesinin arttığını görüyoruz” dedi.

AYDI1885Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen gazetecileri ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Battalgazi ilçesi hakkında kısaca bilgiler verdi. Başkan Gürkan, “Malatya’yı ve Battalgazi’yi tarif ederken, Anadolu’yu Anayurt yapan destan şehri Battalgazi diye ifade ediyoruz” dedi. Başkan Gürkan, “Bu gün 55 ilden gazeteci arkadaşlarımız buradadır. Yani Anadolu’nun gözü, kulağı Battalgazi’de ve Kervansaraydadır.Sizleri burada görmek bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir” diye konuştu.

Başkan Gürkan, Anadolu basının desteklenmesi gerektiğine dikkat çekerek, Basın İlan Kurumu ve RTÜK’e bu anlamda görevler düştüğü kanaatinde olduğunu ifade etti. Yerel yöneticiler olarak basının içinde bulunduğu sorunları yakinen bildiklerini belirterek, bu sorunları el birliği ile çözmek gerektiğini kaydetti. Başkan Gürkan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda bir sonuç bildirgesi yayınlanarak, sorunlara mutlaka dikkat çekilmesi gerektiğine inandığını ifade etti.

Başkan Gürkan, yaptığı konuşmanın ardından Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca’ya günün anısına bir tablo hediye etti.

Yapılan konuşmaların ardından Battalgazi Belediyesi Türk Halk Müziği korosu tarafından bir konser verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.