17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Ankara Esnafının Yapacağı Çarşının Çalışmalarına Başlandı

Ankara Esnafının Yapacağı Çarşının Çalışmalarına Başlandı

Ankara Esnafının Yapacağı Çarşının Çalışmalarına Başlandı

 

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin ve  Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner  birlikte ANKESOB tarafından yapımı üstlenilen Eski Rus Pazarı alanına yapılacak olan Esnaf Çarşısı’nda incelemelerde bulundular.  Keskin ve Yiğiner, şehir merkezinde de inceleme ve ziyaretlerde bulundular.

 

Eski Rus Pazarı olarak bilinen 91. Bin Dev Öğrenci Okulu’nun yanında Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin öncülüğünde yapılacak olan Esnaf Çarşısı ile ilgili çalışmalar başlatıldı. MESOB Başkanı ve ANKESOB Başkanı Yiğiner, alanda incelemelerde bulundular.

 

Keskin, Malatya’nın yeniden ayağa kalkması için yapılması gereken ilk çalışmanın ticari hayatın başlatılması ve esnafa sahip çıkılması olduğunu belirterek, “Ticareti canlandırmadan Malatya’yı ayağa kaldıramayız. Deprem bölgelerinde özellikle Malatya, Adıyaman, Hatay ve Kahramanmaraş ile Gaziantep’in 2 ilçesinde esnafımız büyük sıkıntı içinde. Malatya’da 18 bin esnafımız büyük sıkıntı içinde.  Bunun içinde esnafın öncelikli olarak desteklenmesi gerekiyor. Malatya esnafı için can suyu olan Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ Başkanımız Mehmet Yiğiner, Ankara Esnaf Odalarımıza, Ankara esnafına vermiş olduğu bu kıymetli destek için teşekkür ediyoruz. Malatya Eski Valimiz olan Ankara Valimiz Sayın Vasip Şahin’e ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Esnafın öncelikli beklentilerini içeren dosyanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arz edildiğini, Malatya’da biran önce konteyner çarşıların kurularak esnafa nefes aldırmaya çalıştıklarını belirten Keskin, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan ile birlikte sahadayız. Büyükşehirin dışında sahada kimse yoktur. Bakanlar geldiği zaman herkes gelip fotoğraf veriyor, fotoğraf verdikten sonra sahada kimseyi görmüyoruz.” dedi.

 

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner ise, Malatya’da Esnaf Çarşısını kurmak için çalışmalara başladıklarını açıklayarak, “En kısa zamanda burayı Malatya esnafına teslim edeceğiz. Burada şehre bir canlılık gelmesini istiyoruz. Ticaretin olmadığı yerde hayat duruyor. Bunu sağlamamız ve her şeyi normale döndürmemiz lazım. Biz elimizden gelen gayreti yapacağız. Malatya önemli bir ilimiz. Ankara esnafı olarak Malatya’nın yanındayız. Daha doğrusu Türkiye genelindeki tüm esnaf sizin yanınızda. Biz çalışmalarımıza başladık, inşallah diğer arkadaşlarımıza örnek olur. Herkes gücü nispetinde destek vermeli.” İfadelerini kaydetti.

 

Keskin ve Yiğiner, 100. Yıl Cumhuriyet Meydanı’nda yapımı devam eden Konteyner Çarşısında da incelemelerde bulunarak, esnafları ziyaret ettiler.

Keskin ve Yiğiner, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin faaliyet göstermekte  olduğu konteyneri de ziyaret ederek, kooperatif başkanı Ali Evren ile bir araya geldiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.