TürkiyeSON - 31.01.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Annemin Ormanı

Annemin Ormanı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğanve eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, il valileri ve eşlerinin himayesinde, Türkiye’deki ormanlık alanların korunması ve ağaçlandırmanın teşvik edilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında Malatya’da ağaçlandırma seferberliği başlatıldı. Bu amaçla Turgut Özal Tabiat Parkı civarında düzenlenen tören fidan dikilmesi gerçekleştirildi52

İlimizde başlatılan ağaçlandırma seferberliğinin ilk adımı olan törende 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Vali Kamçı’ nın eşi Ayşe Kamçı tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı.

Bayan Kamçı yaptığı konuşmada; ”Hayatımızın her aşamasında yararlandığımız ağacın önemini halkımız: “Yavrumuzun beşiği, kapımızın eşiği, çorbamızın kaşığı ” ifadesiyle çok veciz bir şekilde dile getirilmiştir. Üzerinde yaşadığımız Anadolu’nun bereketli toprakları, bağrında yeşilin her tonunu barındıran bir cennet köşesidir.

Ağaçları sadece bitki olarak değil, bir can, bir nefes gibi değerlendirmeli ve üzerinde yaşadığımız dünyanın akciğeri olarak kabul etmeliyiz. Biz insanların ve diğer canlıların yaşaması için hayati önem taşıyan oksijeni ağaçların karşıladığını asla unutmamalıyız.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Saygıdeğer Eşleri Emine EDOĞAN Hanımefendi’nin himayelerinde başlatılan “Ormanlık Alanların Korunması Ve Ağaçlandırmanın Teşvik Edilmesi” çalışmalarının Malatya adımını atmak ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmak amacıyla bizler de bugün bir araya gelmiş bulunuyoruz. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle yeryüzünün en değerli varlığı olan anneleri ölümsüzleştirmek için “ANNEMİN ORMANI” adını verdiğimiz bu alanda birazdan hepimiz bir ağaç dikeceğiz.

İnanıyorum ki insana hayatın kapılarını açan anneler olarak, diktiğiniz ağaçlarla da cennet vatanımıza hayat vereceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlerin şahsında tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, “ANNEMİN ORMANI” faaliyetine iştirakleriniz için şükranlarımı sunuyor, hepinize sağlık ve esenlikler diliyorum.” dedi.

Malatya Orman İşletme Müdürlüğü’nce düzenlenen alanda 550 fidan Vali Kamçı ve Bayan Kamçı’ nın ilk fidanları dikmesi ile toprakla buluştu. Vali Yardımcısı eşleri,İlçe Belediye Başkanlarının eşleri, İlimizin tek bayan Kaymakamı olan Yazıhan ilçesi Kaymakamı ve diğer ilçe kaymakamlarının eşleri, İl Emniyet Müdürü eşi, İl jandarma Komutan vekili eşi, protokol ve eşleri, bayan daire müdürleri, kalabalık bir Malatya’ lı hanım gurubu, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çocuklarının da katıldığı ve şenlik havasında geçen fidan dikiminde çocuklarında anneleri ile birlikte fidan dikmeleri güzel bir görüntü oluştururken çocuklarının da çevreye ve doğaya duyarlı birer fert olarak yetişmesinden bilinçlendirilmesinden aileler gurur duydular.

Fidan dikimi sonrası Bayan Kamçı 200 adet fidanı da evlerinin bahçesine dikmeleri veya balkonlarında yetiştirmeleri amacıyla bayanlara dağıttı. Bu arada Vali Kamçı’ da eşi Ayşe Kamçı’ ya Valilik Konağı bahçesine dikmek üzere bir fidan ikram etti. Vali Kamçı ve eşi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle de fidan dikimine katılan bayanlara karanfil hediye ettiler. Törenin ardından Vali Kamçı bu çalışmanın önümüzdeki günlerde Havaalanı yolu üzerinde de yapılacak fidan dikimi ile daha da genişletilerek sürdürüleceğini belirtip emeği geçen ve katılan herkese teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: