25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Aramıza köprü yapalım!

Aramıza köprü yapalım!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, beraberinde başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte Battalgazi ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu.

_AYD3148

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ve beraberindeki ekibi ağırlayan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Battalgazi ilçesindeki programa Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ev sahipliği yaparken, programa Merkez Valisi Yavuz Erkmen, Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Melikgazi Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve beraberindeki heyet katıldı. Tarihi mekanlara yönelik yapılan gezi sonrası habercilere konuşan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, tecrübe paylaşımının önemine dikkat çekerek, “Malatya’mızın şirin ilçesi, en büyük metropol ilçesi Battalgazi’de bulunuyoruz.  Başkanımıza, kader arkadaşımıza sıcakkanlılıklarından dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ediyorum. Belediyeler olarak dostluklarımızı pekiştirmek, karşılıklı deneyimlerimizi paylaşmak ve yetkili birim müdürlerimizin tanışmasını ve kaynaşmasını sağlamak amacıyla bu ziyaretimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz.  Malatya’mızın bizim gönlümüzde yeri farklıdır. Selçuklu bölgesi olarak burada yapılan hizmetler,  aynı şekilde geçmişte Kayseri’mize yapılan hizmetler adeta kardeşliğimizi pekiştirmektedir. Özellikle Selahattin Başkanımızın anlamlı restorasyon çalışması ile adeta bir tarihi ayağa kaldırması da bizleri son derece sevindirmiştir. Burada ki tecrübesini Battalgazi’deki diğer yerlere de taşıyacağından eminim. Bu vesile ile kendisine ve ekibini tebrik ediyorum” dedi.

 

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Melikgazi Belediye Başkanımızı ve ekibini burada görmekten memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Bugün Memduh başkanımız ve ekibiyle birlikte Yeşilyurt’ta ve Battalgazi ilçemizin tarihi mekânlarını beraber gezdik. Umarım Battalgazi ve Melikgazi arasında köprü noktasında manevi anlamda bir zihin atmosferi oluşmuştur diye düşünüyorum. Battalgazi’yi tarif ederken, Anadolu’yu anayurt yapan yer diyoruz. Kayseri de, bu fetih sürecinin içerisinde bizim kardeş şehrimizdir. Netice itibariyle Kayseri’nin o dönemdeki pehlivanı olan Ahmet Duran Gazi, Battalgazi türbesi olarak burada yatmakta ve Battalgazi’nin silah arkadaşıdır. Netice itibariyle iki ilçenin birbirlerini ziyaret etmeleri fikir alışverişinde bulunmaları önemli bir anekdottur diye düşünüyorum. Birim müdürleri ve başkan yardımcılarının birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları, bilgi alışverişinde bulunmaları, hem Melikgazi hem de Battalgazi Belediyesi için faydalı olacağına inanmaktayım” diye konuştu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.