TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Arapgir’de Anket ve Islah Projesi Başladı

Arapgir’de Anket ve  Islah Projesi Başladı

Malatya ili damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliği başkanı ihsan akın ve proje teknik elemanları ile birlikte Arapgir’de hayvancılığın yoğun olduğu mahallelerde anket çalışması ve bilgilendirme toplantısı yaparak,el kitapçığı, broşür, defter, kalem, takvim dağıttı ve şikayetleri dinledi.

Yapılan toplantı sırasında konuşma yapan başkan ihsan akın sözlerine şöyle başladı. Yetiştirici Arkadaşlar tabi bizim bu toplantılarımızın ziyaretlerimizin asıl amacı saha çalışmasında bire bir yetiştiricilerimizi bilgilendirmek üreticilerimizin sıkıntılarıyla alakalı proje teknik elemanlarımız, ve birlik çalışanlarımızla birlikte gerek anket çalışması, gerek broşür dağıtımı, gerek kitapçık, yine takvimdir,kalemdir,defterdir ve bilgilendirme ile alakalı saha çalışmalarımızdan bir tanesi’de bugün dere gezen mahallesi ve yine Arapgir de birkaç mahallemiz ve merkeze gideceğiz. Yetiştiricilerimizle görüşeceğiz Tabi burada asıl amaç yetiştiricilerimizin devletimizin verdiği desteklerden en iyi şekilde faydalanabilmesi, sağlamak biz mesajla bilgilendiriyoruz ama bazen mesajlar aradan kaçabiliyor,okumayan olabiliyor o yüzden birebir saha çalışması daha verimli daha amacına hizmet ettiği için buradayız. Bütün soruları sorabilirsiniz yine burada mera ıslah çalışması ile alakalı inşallah muhtarımızla birlikte ilk bahar itibari ile çalışmalarımızı yapacağız. Yine yüzde elli inşaat desteği yüzde seksen koç desteği yine buna bağlı olarak tabi genç çiftçi projesi desteği tabi devletimizin yeni çıkardığı milli tarım projesi kapsamındaki destekler ve diğer tüm desteklerle ilgili bize istediğinizi sorabilirsiniz. Bizim asıl amacımız en iyi şekilde burada bu desteklerden faydalanabilmenizdir. Soru cevap şeklinde de zaten teknik arkadaşlarımız sizlere cevap verecektir.

Soru cevap ve görüşmelerde dere gezen muhtarı remzi Kızıltepe ile birlikte sorun ve sıkıntıları olan yetiştiriciler birlik teknik çalışanı ziraat mühendisi emre elçi ve veteriner teknikeri Ayşegül karakuş a sorunlarını anlattı ve yazdırdı anket çalışmasına katıldı. daha sonra örnek çalışma yapan bayan yetiştiriciler ıslah projesi ile ilgili işletme ziyaret ve kontrolleri yapılarak tüm destekler anlatıldı koç desteği inşaat desteği yeni teşvik destekler projeler sorun ve sıkıntılar istişare edildi.

Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkan İhsan Akın

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: