TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Arapgir’in Çiçeklerini Fotoğrafladılar

Arapgir’in Çiçeklerini Fotoğrafladılar

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği tarafından düzenlenen ve Arapgir Belediyesi tarafından desteklenen, “Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş’la Doğa Fotoğrafçılığı Atölyesi” kapsamında fotoğrafçılar, Arapgir’in endemik çiçeklerini fotoğrafladı.

“İl Dışından da Katılım Oldu”

İl dışından da katılımların gerçekleştiği atölye faaliyetine yaklaşık 15 fotoğrafçı katıldı. Fotoğrafçılar 3 gün boyunca Arapgir’in doğasıyla baş başa kalıp, Fotoğraf Sanatçısı Faruk Akbaş’ın liderliğinde doğada çiçek fotoğrafları çektiler.

“Arapgir’in Çiçekleri Kitaplaşacak”

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu tarafından desteklenen grup, Arapgir’de Tarihi Millet Hanı’nda konuk edildi. MAFSAD’ı, Fotoğraf Sanatçıları Faruk Akbaş ve Ahu Akbaş’ı Arapgir’de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömertoğlu MAFSAD’ın faaliyetlerini önemsediklerini, Faruk Akbaş ve MAFSAD ekibinin desteğiyle İlçedeki çiçeklerin etkileyici fotoğraflarını çekip, botanik uzmanlarının, edebiyatçıların ve konunun uzmanı olan diğer branşların desteğini alarak “Arapgir’in Çiçekleri” adıyla bir kitap hazırlamayı düşündüklerini söyledi. Arapgir’in eşsiz doğasında bulunan çiçeklerin görsel gücü yüksek fotoğraflarını çekerek, Arapgir’in tanıtımına katkı sunmayı amaçladıklarını, bu ve buna benzer projelerle Arapgir’i turizm cazibe merkezi haline getirmeyi düşündüklerini ve bu proje kapsamında önümüzdeki günlerde çiçek fotoğrafı çekimlerinin devam edeceğini sözlerine ekleyerek MAFSAD’a ve katılımcılara teşekkür etti.

“Fotoğraf, Tanıtım Çalışmalarının Yapı Taşıdır”

MAFSAD Başkan Yardımcısı Yılmaz Konuk, Arapgir’de 3 gün boyunca dolu dolu bir program yaptıklarını, bu süreçte Arapgir Belediye Başkanı Sayın Haluk Cömertoğlu’nun kendilerine ciddi anlamda destek olduğunu ve grupla yakından ilgilendiğini belirtti. Konuk, fotoğrafın tanıtım çalışmalarının yapı taşı olduğunu, buradan yola çıkarak Arapgir’in doğasında bulunan çiçekleri fotoğraflamaya çalıştıklarını söyledi. Atölye boyunca kendilerine her türlü desteği sunan Başkan Cömertoğlu’na teşekkür eden Yılmaz Konuk, MAFSAD olarak Malatya’nın tanıtımını önemsediklerini ve bu amaçla çeşitli projeler yürüttüklerini sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: