TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Arapgir’li Ermeni Vatandaşlar Başkan Cömertoğlu’nu Ziyarett Ettiler

Arapgir’li Ermeni Vatandaşlar Başkan Cömertoğlu’nu Ziyarett Ettiler

ARAPGİR’Lİ ERMENİ VATANDAŞLAR BELEDİYE BAŞKANIMIZ HALUK CÖMERTOĞLU NU ZİYARETT ETTİLER

Her yıl düzenli olarak doğup büyüdükleri şehir olan Arapgir’i gezmek ve havasını teneffüs etmek, eş, dost ve ahbaplarını ziyaret etmek üzere Arapgir’ e gelen Ermeni vatandaşlarımız bu yıl da geleneklerini sürdürdüler. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU’ nu ziyaret ettiler.

Ziyaretle ilgili yapılan kısa açıklamada; Bizler her ne kadar uzun süre Arapgir’ den mekân olarak uzak kalsak da, gün geçmez ki evlerimizde Arapgir konuşulmasın. Aile içi ve dışı bütün diyaloglarımızda bizler Arapgir’ li olarak ilçemizin gündemini sürekli takip etmekte, ilçenin ilerlemesi ve kalkınması için maddi ve manevi neler yapabiliriz veya yapmalıyız düşünce ve isteğini taşımaktayız. Bu sebeple yılda bir kez de olsa doğup büyüdüğümüz memleketimizi ve memleketimizin güzel insanlarını ziyaret etmeyi kendimize bir görev kabul ettik dediler.

Belediye Başkanımız Haluk CÖMERTOĞLU’ da yapılan ziyaretten dolayı son derece mutluluk duyduğunu belirterek; Arapgir ilçemizde de yüz yıllardır Ermeni ve Müslüman vatandaşların iç içe yaşadıkları, beşeri, içtimai ve ticari hayatta birçok ortak yönümüzün olduğu ve aynı kültürü paylaştığımızı, özellikle son yıllarda birlikte yaptığımız girişimler neticesinde yıllar önce ilçemizden ayrılmış dünyanın her tarafına dağılmış olan Ermeni vatandaşlarımızla iletişime geçerek onları tekrar Arapgir’e gelerek mekânlarını ve ailelerinin mezarlarını ziyaret etmeleri yönünde çalışmalarımız oldu ve bizler bu durumdan son derece mutluk duyduk. İnsanlık tarihi boyunca aynı coğrafyayı ve aynı kültürü paylaştığımız Ermeni vatandaşlarımıza yapmış oldukları bu nazik ziyaretlerinden dolayı şükranlarımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: