TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Arapgir’li Halk Şairi Fehmi Gür İçin Anma Programı Düzenleniyor

Arapgir’li Halk Şairi Fehmi Gür İçin Anma Programı Düzenleniyor

Arapgir Blediyesi Sosyo-Kültürel projeleri kapsamında düzenlediği etkinliklere bir yenisi daha eklendi.

Ünlü Halk şairi Fehmi Gür vefatının 35. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenecek bir panelle anılacak. Şairin hayatı ve yayınladığı şiirleri üzerine yapılacak panele, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümünden Yrd. Doç. Dr. Ramazan ÇİFTLİKÇİ, Araştırmacı ve Şair Hüseyin ŞAHİN, Emekli Edebiyat Öğretmeni ve Halk Bilimci Kemal DENİZ ile Fehmi Gür’ ün oğlu, Şair-Yazar Nurettin GÜR konuşmacı olarak katılacaklar. Anma Programı 22 Kasım 2017 Çarşamba günü Saat 14.00 de Samime Aydınlar Kültür Merkezinde yapılacaktır.

Program Öncesinde Arapgir Belediyesi tarafından Osmanpaşa Mahallesi Ispanakçı Mustafa Paşa Kütüphanesi bahçesine yaptırılan “Medeniyet Beşiği” projesi kapsamında arasında Fehmi GÜR’ ün heykelinin de bulunduğu bölgede inceleme yapılacak, daha sonra şairin Cömertli Mahallesi Alaybey mezarlığında bulunan kabri ziyaret edilecektir.

Programda Nurettin Gür tarafından 2017 yılında çıkartılan “Babam Fehmi Gür’ün Hayat Hikâyesi ve Şiirleri” adlı kitabın tanıtımı ve dağıtımı da yapılacaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: