17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Araştırmacı Vahap Begeç Malatya’da Konferans Verdi

Araştırmacı Vahap Begeç Malatya’da Konferans Verdi

Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Araştırmacı olarak görev yapan Vahap Begeç, Ermeni meselesinin 100. Yılı münasebetiyle verdiği konferanslara devam etti. Malatya lise öğrenci ve öğretmenlerine yönelik konferans veren Begeç, 9 Aralık 2015 günü Abdulkadir Eriş Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve öğretmenlerine hitap etti.

Begeç, 18 ve 19. Yüzyılda Osmanlı Devletinin zayıflamaya başlamasıyla, Türk-Ermeni ilişkilerinin bozulmaya yüz tuttuğunu, bunda Batılı ülkelerin payı olduğunu anlattı. Begeç “Ermenileri Osmanlı Devletinden koparmayı hedefleyen Avrupa’nın bazı büyük devletleri çeşitli yollarla Osmanlının içişlerine müdahale ettiler ve bir yandan da Ermenileri Osmanlıya karşı örgütlediler. Ülke içinde ve dışında silahlanan Ermeni komiteleri kışkırtıcı faaliyetleriyle Ermeni toplumunu yavaş yavaş Türklerden uzaklaştılar” dedi.

Begeç, bir yandan da ekonomik kıskaca alınan Osmanlının 1. Dünya savaşıyla birlikte çöküşe geçtiğini, Ermeni meselesinin de bu kapsamda ele alınması gerektiğini belirtti.

Begeç’in konferanslarına devam edeceği belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.