TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Arguvan Belediyesin’den Öğrencilere Online Eğitim Desteği‏

Arguvan Belediyesin’den Öğrencilere Online Eğitim Desteği‏

Arguvan Belediyesi tarafından İşlem yayınlarının desteği ile hazırlattığı eğitim internet sitesi olan www.islemegitim.com adresi ile Arguvan’lı öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan’da eğitim kalitesini arttırmak ve eğitimde Arguvan’lı öğrencilerin başarı derecelerini yükseltmek için Eğitim alanında yaptıkları çalışmaya bir yenisini daha eklediklerini ifade etti.

Başkan Kızıldaş, “İşlem Yayınları’nın ders kitapları ve yardımcı kaynaklar konusundaki 12 yıllık tecrübesi ve birikimi, islemegitim.com adresinde toplandığı İlkokul 1. 2. 3. 4. ve Ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerinin yıl boyunca ihtiyaç duyacakları bütün yardımcı kaynakları içeren kapsamlı bir online eğitim sitesidir” dedi.

Online eğitim sitesinde, İlkokul ve Ortaokul seviyesindeki öğrencilerin ihtiyaç duyacağı bir kaynak olduğunu belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “Yardımcı kaynakların tamamını içeren online bir eğitim sitesi olmasının yanı sıra değişen öğretim teknikleri ve teknolojik gelişimleri yakından takip eden islemegitim.com internet sitesi, okullarımızda giderek yaygınlaşan bilgisayar destekli eğitimin bir parçası olacağını da düşünmekteyiz.” dedi.

Arguvan Belediyesi online eğitim sitesinde konu anlatımlı ders kitapları, interaktif test ve sınavlar, sesli hikayeler, zihinden problemler, tatil kitapları ve okuma seti bulunmakta ve öğrencilerin eğitim hayatındaki ikinci adresi olacağını düşünmekteyiz diyen Başkan Kızıldaş, “Konu anlatımlı yardımcı kaynaklar, öğrencilerin ilişkili derslerdeki eksiklerini gidermelerini sağlayacaktır. İnteraktif cevap anahtarı özelliğiyle, konu testleri ve sınavlar anında değerlendirilebilecek, bilgi ve seviye kısa süre içinde ölçülebilecektir. Seslendirilmiş hikâye kitapları ise okuma alışkanlığının arttırılmasına katkı sunacaktır.” diye konuştu

Site içeriğindeki kaynakların özelliklerini de belirten Başkan Kızıldaş,“Çoklu zekâ kuramına uygun, yapılandırmacı, bütün temaların kazanımlarına uygun, düşünmeyi öğreten, özgün içerikli bir eğitim sistemi olan islemegitim.com adresi Arguvanlı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim – öğretime katkı sunan idarecilere hayırlı uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.