25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Arguvan’ın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık

Arguvan’ın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık

Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkay ise, “Tarım ve hayvancılık bizim bölgemizin en önemli geçim kaynağı. Yeni projelerle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteklemelerinden istifade etmemiz gerekiyor” dedi

Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi’yi ziyaret ederek,  tarım, hayvancılık ve tarımsal desteklemelerle ilgili bilgi alış verişinde bulundu

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün açıklasına göre, Selçuk Yosunkay’nın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti belirten Ali Selvi, “Arguvan hem hububat tarımıyla, hem de hayvancılık olarak gelişmiş ilçelerimizden biri. İlçemizdeki üreticilerin Bakanlığımız hibe desteklemelerinden daha fazla istifade etmeleri için tüm kurumlar olarak üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. 2015 yılında Arguvan’ın bu pastadan daha fazla pay alması için İlçe Müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Selçuk Yosunkay’nın tarıma ve hayvancılığa önem verdiğini görmek bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Arguvan İlçemizde uygulanacak tarımsal projelerimizde Kaymakam  Yosunkay’dan desteklerini bekliyoruz.” dedi.

Arguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkay ise, “Tarım ve hayvancılık bizim bölgemizin en önemli geçim kaynağı. Bu kaynağı arttırarak yaşam kalitemizi yükseltmek istiyorsak, yeni projelerle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın desteklemelerinden istifade etmemiz gerekiyor. Tarım ve hayvancılığı teknolojiye uygun ve daha kaliteli hale getirirsek aile bütçemize daha fazla girdi sağlarız. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz personeli çalışmalarını düzenli olarak yürütüyor. Sizlerin de destekleri ile Arguvan tarım ve hayvancılığını daha yukarılara taşıyacağımıza eminim” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.