TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Arguvanlı Öğrenciler İstanbul’u Gezdiler

Arguvanlı Öğrenciler İstanbul’u Gezdiler

Arguvan Belediyesi ve Ataşehir Belediyesi tarafından organize edilen Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen proje kapsamında Arguvan’da başarılı olan öğrencilere ödül olarak İstanbul gezisi düzenlendi.

Arguvan’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünden Arguvan Belediye Başkan Yardımcısı Kanber Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Yay ve Şube Müdürü Hafız İmer ile veliler tarafından havaalanına uğurlandılar.

Öğrenciler, programın ilk gününde Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ile birlikte Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi makamında ziyaret ettiler. Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş tarafından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye kayısı takdim edilirken Arguvan Belediye Spor’un 44 numaralı formasını da hediye etti.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ziyarette yaptığı konuşmada “Kardeş Kent projesi kapsamında bizlere hep destek olan yardımlarını esirgemeyen araç-gereç, kültürel ve sosyal etkinliklerde yaptığımız projelere destek olan Ataşehir Belediyemizin Başkanı Battal İlgezdi’ye çok çok teşekkür ediyorum. Arguvan’da başarılı öğrencilerimizi buraya getirmek onlar için ayrı bir heyecan ve ilkleri yaşamanın mutluluğu oldu. Bu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze de yardımları için teşekkürlerimi iletiyorum. Arguvan Belediyesi olarak çocuklara değer veriyoruz. Çocukları mutlu etmek, onlara bir kazanım sağlamak bizim için önemli.” diye konuştu.

Daha sonra Arguvan’lı olan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan ve İlhami Yılmaz’ı da makamlarında ziyaret eden öğrenciler bir süre Başkan Yardımcıları ile sohbet ettiler.

Ataşehir’de Düştepe Oyun Müzesi’ni gezen öğrenciler, geçmişten günümüze uzanan oyuncak dünyasına büyük ilgi gösterdi. Zaman tüneline girmişçesine 100 yıl öncesinden kalma ve dünyanın dört bir yanından toplanan oyuncakları inceleyen öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Öğrenciler ilk günün akşamında, 8. Ataşehir Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen “Yetersiz Bakiye” adlı oyunu izlediler.

Programın ikinci gününde öğrenciler (1 Nisan Cumartesi günü) Kalamış Yelken Kulübü Dr. Asım Macit Eğitim Tesisleri’nde denizle tanışmanın heyecanını yaşadı. Yelkenli tekne ile açılarak ilk deniz tecrübelerini de yaşayan çocuklara, Kalamış Yelken sporunun ne olduğu, doğanın gücü, bilgi ve beceri ile birleştirip yelkenli teknenin sevk ve idaresi, teknik ve taktikle hedefe ulaşılması gibi konularda, eğitmenlerden bilgi aldılar.

Gezinin üçüncü ve son gününde öğrenciler Dolmabahçe Sarayı ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezdi, akşam da Fenerbahçe-Tofaş basketbol maçını izlediler.

Öğrenciler, İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini ilk kez görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Programın son gününde Arguvan Vakfı Merkezini ziyaret eden öğrenciler Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan Vakfı Başkanı Hasan Aydın ve eşi, vakıf yöneticileri İhsan Karaçam,  Kevser Aydın, Erol Çakmak ve vakıf idari personeli Fatma Kılıç tarafından karşılandılar. Vakıf merkezinde bir süre öğrencilerle sohbet eden Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ve Hasan Aydın öğrencilik anılarını ve vakfın işleyişini anlattılar. Gezi programın son gününde Arguvan Vakfı tarafından ağırlanan öğrencilere sahil gezisi yapıldı.

İstanbul’u yakından görüp tanıma fırsatı buldukları için Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye teşekkürlerini ileten öğrenciler, pazartesi günü uçakla Malatya’ya uçarken mutlu ve güzel anılarla Arguvan’a geldiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: