TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Arif Yıldız istifa etti!

Arif Yıldız istifa etti!

MHP Milletvekili Aday Adayı olmak için yaptığı basın açıklamasıyla İl Başkanlığını bıraktığını açıklayan MHP Malatya İl Başkanı Arif Yıldız, “Bu defa Cenab-ı Hakkın takdirine ve bilge Liderim Sayın Genel Başkanımın teveccühüne nail olursam, hemşerilerim de tercih ederse milletime Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı hizmet etmek arzusundayım” dedi.uetut

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Arif Yıldız MHP Milletvekili Aday Adaylığını dün yaptığı basın toplantısıyla açıkladı. Milletvekili aday adayı olmak için İl Başkanlığı görevini bıraktığını açıklayan Arif Yıldız, partililerden de helallik istedi. Dün MHP İl Teşkilatı Toplantı Salonu’nda yapılan basın açıklamasında konuşan Arif Yıldız, il başkanlığı yaptığı 15 Ocak 2011 tarihinden bu yana insanlara doğruları anlatmaya çalıştığını ifade etti.

“HİZMET ETMEKTEN ŞEREF DUYDUK”

Yıldız, “Bazen yaptıklarımız partimizin ve bizim aleyhimize de olsa eğer yaptığımız iş devletimizin ve milletimizin lehineyse biz yine doğru bildiklerimizi hayata geçirmeye devam ettik. Çünkü biz bu vatanı ve milleti karşılıksız sevdik. Bazen üzüldük bazen sevindik ama bu millete hizmet etmekten her zaman şeref duyduk” dedi.

“LİSTELERE GİREN EN GENÇ ADAYLARDAN BİRİYDİM”

2002 yılında MHP 4. sıra milletvekili adayı olduğunu ifade eden Yıldız, “Ankara Hukuk Fakültesi’nde öğrenciyken Ülkü Ocağı Teşkilatlarında çalıştım. Avukatlığa başladığımdan bu yana hem Ülkü Ocaklarının ve hem de partimin her türlü sıkıntısında yanlarında oldum. 1999-2002 yılları arasında Malatya Merkez ilçe Başkanı olarak milletime, Malatya’ma ve partime hizmet ettim. 2002 yılında partimden 4. sıra milletvekili adayı oldum. Türkiye’de listelere giren en genç adaylardan biriydim. 15 Ocak 2011 tarihinden bu tarihe kadar da Malatya İl Başkanı olarak hizmet etmeye devam ettim” diye konuştu.

HELALLİK İSTEDİ

İl Başkanlığı görevini bıraktığını açıklarken duygulandığı gözlerden kaçmayan Yıldız, partililerden helallik isterken, kaydetti:

“Bu defa Cenab-ı Hakkın takdirine, Bilge Liderim Sayın Genel Başkanımın teveccühüne nail olursam, hemşerilerim de tercih ederse milletime, Malatyalı hemşerilerime ve dava arkadaşlarıma milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde hizmet etmek arzusundayım. Bu nedenle gururla ve şerefle taşımaya çalıştığım il başkanlığı görevimden ayrılmak ve milletvekili aday adayı olmak üzere Genel Merkez yetkililerine müracaat edeceğim. Birlikte çalıştığımız süre içerisinde bilerek yanlış yapmadım, ancak hepimiz insanız ve hata yapmak insana mahsustur. Birbirimize hakkımız geçmiştir. Benim hakkım sizlerde var ise hakkımı helal ediyorum. Sizlerin hakkı bana geçti ise haklarınızı helal etmenizi diliyorum.”

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.