TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Artık Kuşlarında Yuvası Var

Artık Kuşlarında Yuvası Var

Sivas’ta yaşanan soğuk kış günleri dolayısıyla kuşların daha sağlıklı yaşamlarını sürdürebilmesi için birçok ağacımıza “Kuş Yuvaları” (Aşiyan) asıldı.

Kent Meydanı’nda bulunan ağaçlara, ilkokul öğrencileri tarafından kuşların kış aylarında üşümemesi amacıyla ahşaptan yaptıkları “Kuş Evleri” asıldı. Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2 yıl içerisinde şehrin farklı bölgelerine 300 aşiyan yerleştirildi.

“Kuş Yuvaları”nın yerleştirilmesini yakından takip eden Belediye Başkanı Sami Aydın, soğuk havalarda kuşların sıcak bir yuva ve yiyecek bulmakta zorluk çektiğini dile getirerek “Kış dönemindeyiz. Karın toprak örtüsünü kapatmasıyla birlikte kuşların ve dışarıda yaşamak zorunda olan canlıların, yiyecek bulmakta zorlandığı bir dönemdeyiz. Hem bu ihtiyacı karşılamak için hem de özellikle kuşların, serçelerin bu dönem de sıcak bir yuvaya kavuşmaları için içerisine yem bıraktığımız yuvalar yaptık. Bu yuvaları ilkokul öğrencilerine yaptırdık. Bu hem öğrencilerimiz için güzel bir faaliyet oldu hem de kuşlar için sıcak bir yuva oldu. Bu yuvaları şehrimizin bazı noktalarında olan park ve bahçelerdeki ağaçlara yerleştiriyoruz. Ayrıca diğer sokak hayvanları için de şehrimizin bazı noktalarında bulunan kulübelere yiyecekler bırakıyoruz.” dedi.

Daha sonra itfaiye ekipleri tarafından Kent Meydanı’nda bulunan ağaçlara kuş evleri yerleştirildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: