Asenalardan Fotoğraf Sergisi

Asenalardan Fotoğraf Sergisi
Reklam

Ülkü Ocakları Bayan Birimi ile MHP Kadın Kolları Battalgazi Soykan Meydanında ortaklaşa fotoğraf sergisi düzenledi.

25 Kasım’da Merhum Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla gerçekleştirilen fotoğraf sergisinde Alparslan Türkeş’e ait fotoğrafların yanı sıra Kerkük ve Musul konulu fotoğraflarda yer aldı. Yoğun kalabalık bir kitlenin ziyaret ettiği sergideki fotoğrafları Ülkü Ocakları Bayan Kolları Birimi vatandaşlara tek tek anlattı. Yaşanan zulmü gündeme taşımak için böyle bir sergi düzenlediklerini belirten MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, “Kerkük’te, Musul’da tarihin her safhasında bu tür zulümler, zalimler olmuştur.

Son zamanlarda emperyalist güçlerinde kullanmış olduğu gayri Müslimler ile Müslümanları birbirine kırdırma politikası uyguladığı, zulüm altında inleyen sırdaşlarımız var. Biliyorsunuz Musul’da cami bir taraftan, mülk bir taraftan tahrip edildi. Bu tür şeyleri gündeme taşımak için böyle bir sergi düşünüldü Kadın Kolları İl Başkanlığımız tarafından. Bir haftalık çalışma sonucunda bu sergiyi açtık. Yoğun ilgi gören bu sergi 2 gün sürecek ve Pazar günü akşam 5’ e kadar devam edecek. Bu vesileyle en azından insanlarımız bölgeye duyarsız kalmaz. Hiçbir faydamız olmazsa bile en azından bir Fatiha okuruz, dua ederiz.

Malatya halkına bunu hatırlatmak amacıyla böyle bir faaliyet düzenledik” dedi. Serginin özellikle 25 Kasım’da yapıldığını belirten MHP Malatya Kadın Kolları Başkanı Ayşe Gülay Coşkun,“25 Kasım rahmetlik cennet mekân başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğum yıl dönümü ve aynı zamanda da Kerkük ve Musul’ da yapılan mezalimler için bir sergi hazırladık.

Bu sergiyi de Malatya ülkü ocakları bayan birimi teşkilatı ile birlikte yaptık. Sergimiz büyük ilgi görüyor. Gelenlere tek tek ocak teşkilatımızın kızları ve kadınları resimler hakkında bilgi vermekteler.

Türkmen bölgesinde Türkmen coğrafyasında olan katliamları yeni görenler insanlarımız var, büyük bir üzüntüyle ile resimlere bakıyorlar. Biz de resimler hakkında orada yaşanan olaylar hakkında onları bilgilendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: