TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor

Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, yaz aylarının gelmesi ile birlikte hızlandırdığı asfalt çalışmalarına devam ediyor. Mersin’in çeşitli noktalarında çalışmalarını sürdüren ekipler, hem kent merkezinde hem de köy statüsünden mahalle statüsüne geçen bölgelerde yoğun bir çalışma yürütüyor.

Asfalt çalışmalarıyla vatandaşlardan olumlu yorumlar alan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi 1. Cadde’de yaptığı ve kısa sürede tamamladığı yol çalışması ile ilgili cadde esnafının da gönlünü kazandı. Çalışmalar sonucu 1. Cadde’de 3 bin 600 ton asfalt kullanıldı.

Yenişehir esnaflarından Hasan Özdemir, yolun temiz olmasının iyi bir şey olduğunu ifade ederek, çalışmalar ile birlikte Mersin’in daha temiz bir kent görünümüne kavuştuğunu belirtti. Özdemir, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yürüttüğü çalışmalardan memnun olduğunu da dile getirdi.

Yenişehir 1. Cadde’de kuyumculuk yapan Özcan Gümüş ise çalışmalardan memnun olduğunu kaydederek, çalışmaların kısa zaman içerisinde tamamlandığına dikkat çekti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın kente çok farklı alanlarda yatırımlar yaptığını belirten Gümüş, Başkan Kocamaz’ın çalışmalarının devamını diledi.

Merkez ilçelerde yapılan çalışmalar kapsamında Mersin’in Akdeniz İlçesi’nde ilk altı aylık dönemde yapılan birinci ve ikinci kat asfaltlama çalışması kapsamında yaklaşık 39 bin ton 113 kg asfaltlama yapılırken, Mezitli İlçesi’nde yaklaşık 22 bin ton 914 kg, Toroslar İlçesi’nde yaklaşık 47 bin ton 500 kg, Yenişehir İlçesi’nde ise yaklaşık 30 bin ton 86 kg asfalt kullanıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılının ilk altı aylık döneminde Mersin merkezde yapılan asfaltlama çalışmaları kapsamında yaklaşık 139 bin ton 614 kg asfalt kullanılarak, 83 km. yolun asfaltlama çalışmasını gerçekleştirdi. 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: