TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Atatürk Bulvarı’ndaki Çalışmalara Hız Verdi

Atatürk Bulvarı’ndaki Çalışmalara Hız Verdi

Adıyaman Belediyesi, Atatürk Bulvarı’ndaki Çalışmalarına Hız Verdi

Adıyaman Belediyesi’nin şehrin 30 yıllık altyapı sorununu ortadan kaldırmak için başlattığı çalışmalardan bir tanesi olan Atatürk Bulvarı kuzey servis yolundaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Adıyaman’da 30 yıldır yenilenmeyen altyapıyı yenilemek için büyük bir çalışma başlatan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM) ekipleri, kış mevsiminde de yoğun bir şekilde çalışıyor.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda başlatılan çalışmaları tüm hızıyla sürdüren ASKİM ekipleri, Hal Pazarı civarında başladıkları çalışmaları, Anadolu İmam Hatip Lisesi önüne kadar getirdiler. Yapılan son işlemde, 800’lük kanalizasyon hattı döşeme çalışması yapan ekiplerin kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşmasını ve yaz mevsimine kadar da çalışmaların tamamlanmasını planladıklarını söyleyen yetkililer, çalışmaların sadece Atatürk Bulvarıyla sınırlı olmadığına da dikkat çektiler.

İLYAS DERESİNE KANALİZASYON HATTI

ASKİM ekipleri, Atatürk Bulvarındaki çalışmanın yanı sıra şehrin muhtelif yerlerindeki sorunları da ortadan kaldırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Ekipler, yıllardır kanalizasyon problemi yaşanan, Varlık Mahallesi Vartana yolu üzerindeki İlyas Deresinde 2 kilometrelik kısımda 600’lük kanalizasyon hattı döşeme çalışması yaptı.

Adıyaman’da alt yapı sorununu tamamen ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söyleyen yetkililer, “Şehir merkezinde bulunan İlyas Deresine akan yer altı suyu ile evsel atıkların ayrıştırılması için 600’lük kanalizasyon döşeme çalışması yaptık. Bu ve diğer çalışmalarımızın tamamlanması ile birlikte şehrimizdeki altyapı sorunu minimuma indirilecektir” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: