TürkiyeSON - 25.09.2023 -

AVM’ye ÇER-ÇÖP kutusu yerleştirildi

AVM’ye  ÇER-ÇÖP kutusu yerleştirildi

8ÇER-ÇÖP kutularının yanına pet şişe bırakılarak temizliğe duyarlı vatandaşlar tarafından pet şişenin ÇER-ÇÖP kutularına atılması beklendi. Pet şişeyi yerden kaldırıp ÇER-ÇÖP kutularına atan duyarlı vatandaşlar, çeşitli hediyeler kazandı.

Yeşilyurt Beldiyesi daha önce hayata geçirmiş olduğu ÇER-ÇÖP projesi kapsamında Yeşilyurt İlçesinde bulunan tüm okullara, kamu kurumlarına ve apartman sitelerine ÇER-ÇÖP kutuları dağıtarak temizlik konusunda vatandaşı bilinçlendirmek ve geri dönüşüme destek sağlamak için ilgi uyandırmıştı.

Yine Yeşilyurt Belediyesi ve Çınar Kolejinin katkılarıyla düzenlenen ve Malatya Park AVM meydanına yerleştirilen ÇER-ÇÖP kutularının yanına pet şişe atılarak çevre temizliğine duyarlı vatandaşlar tarafından pet şişenin yerden kaldırılıp ÇER-ÇÖP kutularına atılması beklendi. Üç ayrı yere gizli kamera yerleştirildi ayrıca Çınar Koleji öğrencileride gizlenerek çevre bilincine duyarlı vatandaşları beklenmeye başladı. Pet şişeyi yerden kaldırıp ÇER-ÇÖP kutularına atarak çevre temizliğine duyarlı olan vatandaşlar alkışlarla ve tezahüratla karşılanarak tebrik edildi.

Çocukların temizliğe karşı duyarlılıklarını arttırmak ve onlara alışkanlık kazandırmak için gerçekleştirilen ÇER-ÇÖP projesi kapsamında çevre temizliğine duyarlı vatandaşalara Yeşilyurt Beldiyesi ve Çınar Koleji tarafından hazırlanan hediye paketleri verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: