25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Avukat İbrahim Gök Elazığ Her yerde Okuyor Kampanyasına destek

Avukat İbrahim Gök Elazığ Her yerde Okuyor Kampanyasına destek

Tüm bireylerin eğitim hakkının anayasa ile güvence altına alındığını belirten Avukat İbrahim Gök, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan himayesinde başlatılan okuryazarlık seferberliğini duyan birçok vatandaşımız bu seferberliğe katılmak için okullara başvurmaya başlamıştır. Bu seferberlik sayesinde 2018 yılında kursiyer sayısı katlanarak artacak ve okuma yazma bilmeyenlerin oranında ciddi bir düşüş olacak” dedi.

Elazığ Her Yerde Okuyor’ projesi, büyüyerek devam ediyor.Bu Kapsamda Elazığ Harput’ta Ekrem Uzel İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Avukat İbrahim Gök,Elazığ her yerde okuyor kampanyasına destek amaçlı Elazığ’lı yerel yazarlarının da içinde bulunduğu bir dizi kitap desteğiyle katkıda bulundu.

Aynı zamanda geleceğimiz olan çocuklarımıza da yöneliktir. Çalışmalarımız kapsamında bugün ilimizin ve belki ülkemizin en önemli sorunu olan kitap okuma alışkanlığı noktasında gençlerimize katkı da bulunmak istedik.İnsanın doğduğu andan itibaren öğrenme güdüsüyle hayata başladığını belirten Avukat İbrahim Gök, “İnsan okuma yazma kabiliyetini kazandığı andan itibaren öğrenme kabiliyetini okuyarak taçlandırır. Okumak uzun bir yolculuktur. Okumak beşikten başlar mezarda biter. Okumak iğne ile kuyu kazmak gibidir. Kararlılık ve sabır ister. Okumak bir arayıştır ve hayata farklılık kazandırır” dedi.

Harput Ekrem Uzel İlk ve Ortaokulunu da ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler alan Gök,Eğitime dair  konular hakkında elinden geldiği kadar destek olacağını da ifade etti. Gök,ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.