16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

“Avukatların sorunları mecliste çözülmeli”

“Avukatların sorunları mecliste çözülmeli”

AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkci, Baro Başkanı Enver Han’ı ziyaret etti

bulent-tufenkci

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, Malatya Baro Başkanı Enver Han’ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Tüfenkci, “Avukatların birçok sorununun olduğunu biliyoruz ve bunların özellikle mecliste çözülmesi gerektiğini en yakın bilenlerdeniz. Bunun için Barolar Birliğine ve meclisteki arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor” dedi.

AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci, dün Malatya Baro Başkanı Enver Han’a “hayırlı olsun” ziyareti gerçekleştirdi. Kongre süreçlerinin yoğunluğundan dolayı hayırlı olsuna geç geldiklerini söyleyen Bülent Tüfenkci, bir avukat olarak avukatların sorunlarını çok iyi bildiğini ve avukatlık kanununun yeninden düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.
“BİZ BİR AVUKAT AİLESİYİZ”

Malatya Barosu olarak meslektaşlarını desteklediklerini ifade eden Başkan Enver Han, “Öncelikle Sayın AK Parti Malatya İl Başkanı Avukat Bülent Tüfenkci ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyorum. Malatya Baro Başkanlığı olarak, meslektaşımızı bulunduğu herhangi bir idari mercide destekliyoruz. Biz bir avukat ailesiyiz, hukukçu meslektaşlarız. Dolayısıyla Sayın Bülent Tüfenkci bu hafta görevini teslim edecek, bundan sonraki görevlerinde de başarılar diliyorum. Malatya Barosu olarak kendisini siyasi arenada daha da başarılı yerlerde görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

“AVUKATLIK KANUNUN DÜZENLENMESİ GEREKİYOR”

Kongre süreçlerinin yoğunluğundan dolayı, hayırlı olsun ziyaretini gecikmeli gerçekleştirdiklerini söyleyen Bülent Tüfenkci, Enver Han’a ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Avukatların sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Tüfenkci, “Bütün avukat arkadaşlarımızın sorunlarını iletme noktasında baro kimliğine güç katacağına inanıyorum. Avukatların birçok sorununun olduğunu biliyoruz ve bunların özellikle mecliste çözülmesi gerektiğini en yakın bilenlerdeniz. Bunun için Barolar Birliğinin etkin bir çaba göstermesi gerekiyor, meclisteki arkadaşlarımızın da bu çabaya destek olması lazım. Özellikle avukatlık mesleğine girişte, avukatlık mesleğinin onurlu ve itibarlı bir şekilde yürütülmesi bakımından belirli bir gelir düzeyinin olması, büroların sağlanması noktasında yaşanılan sıkıntılar, bürolarda çalışan avukatlarımızın sorunları bakımından avukatlık kanunun yeninden düzenlenmesi gerekiyor, bunların da bilincindeyiz. İnşallah Enver Başkanımız güzel çalışmalar yapar. Bu çalışmalarında da kendisine başarılar diliyoruz. Enver Han, bizim de başkanımız. Siyasetle uğraşan bir avukat olarak bizlerde her zaman kendilerinin yanındayız” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.