TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Ayrıca lokma dağıtacağız

Ayrıca lokma dağıtacağız

arguvan-belediyesi

Hatun Cicim Türbesi etrafında bulunan atıl durumdaki malzemeler temizlendi ve alan çalışması gerçekleştirildi. Türbe etrafında taş duvar gerçekleştirilecek ve yemekhane bölümü düzenlenecek. Ayrıca lokmaların dağıtılacağı üstü kapalı, kilittaş döşemeli bir bölümde yapılacak. Ayrıca türbe etrafında ağaçlandırma çalışması da yapılacak.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş yaptığı açıklamada “Anadolu insanının inancını yitirmediği; umut kapısının açık bıraktığı yerlerden biri olarak kabul edilen ve ilçemize bağlı Karahöyük Mahallesinde bulunan Anadolu Erenlerinden Hatun Cicim Türbesi’dir. Çaresiz kaldığımız an, sığındığımız limanlardan biri olmuştur. İnançlarımız değişikliklere uğrasa da gelenekler hep devam etmiştir. Ziyaret edilen yatırlar, düşekler birer simgedir. Buralara başvurmakla insanlar dertlerine devalar aramışlar; çeşit li dileklerde bulunmuşlardır. Toplu ziyaretlerde güçlü dostluklar kurulmuş, bir arada huzur içinde yaşamanın sevinci tadılmıştır.” diye konuştu.

SAHİP ÇIKMALAYIZ

Başkan Kızıldaş “Bizler geleneklerimize ve göreneklerimize sahip çıkmalıyız. Her zaman kültürü ve özü sözü ile övünüdüğümüz Arguvanımızın gelişmesi noktasında Malatya’nın Büyükşehir olmasından sonra hizmet vermeye başladığımız 49 mahallemize çeşitli hizmetlerimiz devam ediyor ve etmeye devam edecek. Kültür Miraslarımızından biri olan türbelerimizi de olması gerektiği bakım ve onarımı yapmak zorundayız” açıklamasında bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d