TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Bakan Tüfenkci Başkan Çakır’ı Makamında Ziyaret Etti

Bakan Tüfenkci Başkan Çakır’ı Makamında Ziyaret Etti

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FARKINDALIĞINI ORTAYA KOYMUŞTUR

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Malatya’ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi 4 Aralık 2015 Cuma günü beraberinde Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe Belediye Başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler.

Başkan Çakır: Malatyalılar her zaman başarılı olmuşlardır

Malatya’nın bir bakanının olmasının yerel yöneticiler olarak kendileri için büyük bir şans olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu güne kadar AK Parti hükümeti ile Türkiye’de ve bölgemizde çok büyük yatırımlar yapıldı. Yapılan bu yatırımların birçoğu bölgemizde devam etmektedir. Bölgemizde devam eden bu yatırımların yapımlarının hızlandırılmasında, yeni projelerin hazırlanmasında ve bu projelere kaynak ayrılmasında sayın Bakanımızın yardım ve destekleri olacaktır. Malatya’mızda devam eden yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak bir dosya hazırlayarak sayın Bakanımızın bilgilerine sunacağız. İnşallah Malatya’mızın bütün projeleri ile ilgili Bakanlığımızdan destek alacağız.

Malatyalılar her zaman başarılı olmuş, bulundukları konumda çıtayı her zaman yükseklere taşımayı başarmışlardır. İnşallah bu noktada bakanlık nezdinde ülkemize ve Malatya’mıza yakışan büyük hizmetleri yapacağından hiç şüphemiz yoktur” dedi.

Malatyalıların Bakanlarını büyük bir coşku ve kalabalıkla karşıladığını da belirten Başkan Çakır, “Malatyalılar olarak her zaman Malatya’ya yakışanı yapıyoruz. Sayın Bakanımızın karşılanması sırasında hemşerilerimin göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Tüfenkçi: Kentimize hep birlikte hizmet edeceğiz

Malatya’nın büyükşehir statüsü ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandığını belirten Bakan Tüfenkçi, “Malatya Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olan birçok ilden daha fazla hizmet yapmış ve farkındalığını ortaya koymuştur. İnşallah bundan sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın önderliğinde sayın Valimiz, Milletvekillerimiz ve ilçe belediye başkanlarımızla beraber Malatya’da başlayan, devam eden ve Malatya’ya yapılması gereken projeler noktasında hep beraber hizmetleri daha hızlı ilimize getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Belediyelerimizin yapmış olduğu çalışmalar direkt vatandaşımıza yönelik çalışmalar olduğundan bizler bu noktada belediyelerimize her türlü desteği hem kendi Bakanlığımız hem de diğer Bakanlıklar nezdinde vermeye çalışacağız. Bu çalışmalarda milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza büyük görevler düşmektedir. Bizler de yatırım ödeneklerinin konması ve hızlanması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Malatya’mız için vizyonu daha ileri olan projeleri tasarlayıp kentimize kazandırmamız gerekmektedir. Sıcak ev sahipliğinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.