TürkiyeSON - 18.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bakan Tüfenkci: Büyüme Rakamlarımız Herkesi Kıskandırdı

Bakan Tüfenkci: Büyüme Rakamlarımız Herkesi Kıskandırdı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 2017’nin ikinci çeyreğindeki 5,1’lik büyüme oranına değinerek “Baktığımız zaman bu birçok ülkeyi kıskandırdığı gibi birçok muhalif, ekonomi yazarlarını da şaşırttı.” dedi.

Bakan Tüfenkci, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere akşam saatlerinde Sakarya’ya geldi. Öncelikle Sakarya Valiliğini ziyaret eden Bakan Tüfenkci, yeni atanan Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’na hayırlı olsun  dileklerinde bulundu.

Türkiye’nin her alanda büyümesiyle, yoluna devam ettiğini kaydeden Bakan Tüfenkci, 2016’nın ekonomik alanda sıkıntılı bir yıl olmasına rağmen Cumhurbaşkanı liderliğinde aldıkları tedbir ve teşviklerle 2017’ye güçlü bir başlangıç yaptıktıklarını ifade etti.

Bakan Tüfenkci, 2017’nin ilk çeyreğinde 5,2 ikinci çeyrekte 5,1 gibi Avrupa ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinden çok daha güçlü bir şekilde büyüme rakamlarını, performansı ortaya koyduklarını dile getirerek şöyle devam etti:

“Baktığımız zaman bu birçok ülkeyi kıskandırdığı gibi birçok muhalif, ekonomi yazarlarını ve ekonomi uzmanlarını da şaşırttı. Avrupa’yı da esasında şaşırttı, Türkiye’nin şaka yaptığını zannediyorlar. Esasında Türkiye şaka yapmıyor, çok ciddi altyapı, insan kaynakları, girişimci sermayesiyle bütün olumsuzluklara rağmen birlik ve beraberliğiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderle yoluna devam ediyor.”

Bu rakamları yeterli görmeyerek daha fazla üretmek ve satmak amacıyla gece gündüz demeden çalıştıklarını dile getirerek, bu çalışmaları yaparken de 80 milyonu bir ve herkesi birinci sınıf vatandaş görerek yollarına devam ettiklerinin altını çizdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: