28.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Bakan Tüfenkci Gençlerimize İnanıyoruz

Bakan Tüfenkci Gençlerimize İnanıyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ‘Gençlerin Gözüyle Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler Sempozyumu’nda, “15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında canını veren gençlerimizin, TBMM’de halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğine biz yürekten inanıyoruz” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen ‘Gençlerin Gözüyle Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi ve Anayasadaki Değişiklikler’ konulu sempozyum, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımlarıyla başladı.

İki gün sürecek olan sempozyumda gençlere hitap eden Bakan Tüfenkci, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek olan referanduma işaret etti, sistemin tıkandığı her noktada millete başvurduklarını anımsattı. Bakan Tüfenkci, “Söz milletin, karar milletin diyoruz. İnanıyoruz ki bu millet, en doğru kararı verecektir” şeklinde konuştu.

TÜM PRANGALARIMIZDAN KURTULACAĞIZ

“Bu önemli süreçte en önemli aktörler ise gençlerimizdir” diyen Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anayasa elbette çok önemli unsurları bünyesinde barındırıyor ancak bu unsurlardan en önemlisi de gençlerin önünü açmamızdır. Sizlerin de bildiği ve tanık olduğu üzere mevcut sistem, sürekli kriz ve darbe üretmektedir. AK Parti olarak, siyasi istikrara ve milletimizin bize güvenine rağmen görevde bulunduğumuz süreç içerisinde sürekli vesayet odaklarıyla uğraşmak zorunda kaldık, sürekli önümüze çıkarılan engelleri aşmaya çalıştık. Ama tüm bunlara rağmen her türlü vesayet odaklarına karşı dimdik durarak, Allah’a hamd olsun ülkemizi bugünlere getirdik.”

Sistem değişmediği sürece Türkiye’nin enerjisini vesayet odaklarına harcamaya devam edeceğine dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Ülkemiz enerjisini daha çok refah, kalkınma ve insanlarımızın mutluluğu için harcamalıdır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Sistemi sayesinde, mevcut sistemin çıkarmış olduğu tüm arızalardan ve ayağımıza vurulan tüm prangalardan kurtulmuş olacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZİN FİKİRLERİ ETE KEMİĞE BÜRÜNECEK”

Konuşmasının devamında gençlere her zaman inandıklarının ve güvendiklerinin altını çizen Bakan Tüfenkci, “Bizler iktidarımız boyunca Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye de devam ediyoruz. Her zaman gençlerimizin enerjisinden yararlanmak istedik. Canımıza, malımıza, namusumuza, memleketimize ve bizi biz yapan değerlerimize karşı yapılan hain saldırılar karşısında; canını veren gençlerimizin TBMM’de halkımızı en iyi şekilde temsil edeceğine yürekten inanıyoruz. Yeter ki sizler kendinizi iyi geliştirin ve milletle bağınızı koparmayın. Biz gençlerimizi, kadınlarımızı, yaşlılarımızı kısacası tüm milletimizi her zaman kucakladık ve kucaklamaya

devam edeceğiz. Ben şuna inanıyorum; sizin fikirlerinizin ve atacağınız adımların ete kemiğe bürünüp Gazi Meclis’te anlam bulması çok önemlidir. Mesele yolda yürümektir ve inşallah sizlerle bu yolu yürümeye devam edeceğiz.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.