TürkiyeSON - 26.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Sudan’ı Ziyaret Etti

Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Sudan’ı Ziyaret Etti

Savunma Sanayisinde özellikle son yıllarda büyük atılımlar yapan ülkemiz, çağın koşullarına uygun yerli ve milli projeler üretmekle 

birlikte dünyanın birçok ülkesinde işbirliğini artırmak, yenilikçi yaklaşımlardan yararlanmak ve ülkeler arasındaki dostluğu pekiştirmek adına gerekli çalışmalar yürütüyor. Millî Savunma Bakanlığımız, deneyimli Türk firmalarımızın da iştirakiyle birçok ülkede güzel projelere imza atmaya devam ediyor. Bu çalışmaları yerinde takip eden Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY ,  Türk İşadamı ve Vad Medeni Fahri Konsolosumuz Oktay Ercan’ın da ortakları arasında olduğu Sur Tekstil Fabrikası Şirket Merkezi ve dikimevinin açılışı için Sudan’da.

07 Ocak 2017 tarihinde akşam saatlerinde Sudan’ın başkenti Hartum’a varan Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY’ı Devlet Bakanı Tuğgeneral Ali Muhammed Salim ve heyeti karşıladılar.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay ALPAY, Türk İşadamı ve Vad Medeni Fahri Konsolosumuz Oktay Ercan’ın da ortakları arasında olduğu Sur Tekstil Fabrikası Şirket Merkezi ve dikimevinin açılış törenine katıldılar. Sudan Devlet Başkanı Omar Hassan Ahmad Al-Bashir ile Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed Al-Atiyah’ın da katıldığı törene çok sayıda Sudanlı Bakan da iştirak ettiler.

ALPAY, Sudan ziyareti kapsamında Savunma Bakanı Tümgeneral Awad el Kerim İbn Auf ile ikili görüşme gerçekleştirerek iki ülke arasındaki savunma sanayi işbirliği konularında değerlendirmelerde bulunmuştur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: