TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Bakırcılar Çarşısında Aşure ikramı yapıldı

Bakırcılar Çarşısında Aşure ikramı yapıldı

Malatya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odası tarafından geleneksel hale getirilen Bakırcılar Çarşısı’nda esnaflara aşure ikramı yapıldı.

Bakırcılar Çarşısı’ndaki aşure ikramına TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, İl Seçim Kurulu Müdürü Gürsel Dursun, Malatya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İzzet Demirci, çok sayıda esnaf odası başkanı, davetliler ve çarşı esnafı katıldı.

Aşure ikramı yapılan dua ile başlatılırken, Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İzzet Demirci, Muharrem ayının huzur, barış ve zaferlere vesile olmasını diledi. Demirci, bu tür sosyal etkinliklerini sürdüreceklerini ifade etti.

MESOB Başkanı Keskin de, “Toplumumuz birlik ve beraberlik içinde. Çeşit çeşit malzemelerden yapılan aşure gibi, milletimizde birlik ve beraberlik içinde bin yıldır yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz. Bizim birlik ve beraberliğimizi korumaya ihtiyacımız olduğu kadar, ülkemizin de, dünyanın da birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Aramıza giren fitnelere mutlaka müsaade etmemiz lazım, fitne ve dedikodu yapanları bu Aşure Gününde, Muharrem ayında Allah’tan onların ıslah olmasını diliyorum. Başka Kerbela şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odamıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Keskin, Dursun,  Evren ve Oda Başkanı İzzet Demirci davetlilere aşure ikram ettiler. Malatya Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı İzzet Demirci, yaklaşık bin 500 kişiye aşure ikramında bulunduklarını ifade etti.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: