24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Banazı’nın Bu Coşkusu Türkiye’ye Ses Veriyor

Banazı’nın Bu Coşkusu Türkiye’ye Ses Veriyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Konaklılarla bir araya geldi:

BANAZI’NIN BU COŞKUSU TÜRKİYE’YE SES VERİYOR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Konaklılarla buluştu. Bakan Tüfenkci burada, “Banazı’nın bu büyük coşkusu inanın Türkiye’ye ses veriyor. Sizlerin desteğiyle Türkiye daha da güzel olacak inşallah” diye konuştu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya’daki temasları kapsamında 11 Nisan Salı günü Konaklılarla buluştu. Bakan Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya Konak’ta büyük bir coşku ile karşılanırken, burada ilk konuşmayı Yalçınkaya yaptı. Başkan Yalçınkaya,”17 Nisan’da bu ülkede çok şey değişmiş olacak ve inşallah çok daha güzel bir Türkiye’ye uyanacağız. 16 Nisan’la birlikte bu ülkede koalisyonlar devri tamamen kapanmış olacak ve ekonomik-siyasi istikrarla birlikte Türkiye şahlanışına devam edecek” ifadelerine yer verdi.

ALLAH İÇİN BÖYLE HÜKÜMETLER NE YAPABİLİR?

Daha sonra kürsüye çıkarak Konaklılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise parlamenter sistemin sürekli olarak krizler ürettiğine dikkati çekti. Başkan Çakır, “Türkiye, darbeler ve krizlerle onlarca yılını kaybetti. Düşünün, AK Parti’den önce kurulan hükümetlerin ömrü bir buçuk yıl olmuş. Allah için böyle hükümetler ne yapabilir? Halkı mı düşünür, ekonomiyi mi düşünür yoksa kendi koltuğumu nasıl koruyabilirim diye mi düşünür? İşte bir buçuk yıllık hükümetler gücümü nereden alırım diye düşünerek zaman geçirdiler ve ülkeyi krizden krize soktular” diye konuştu. Başkan Çakır, şunları kaydetti:

“AK Parti ise ülkeyi her alanda 5 kat büyüttü. Netice itibariyle siz dürüst olursanız, halka hizmeti Hakk’a hizmet olarak görürseniz ülkeyi bu müreffeh günlere kavuşturursunuz. İşte bu hizmetlerin kalıcı olabilmesi için ‘evet’ demeliyiz. Halkın derdini dinleyen ve halka hesap veren bir hükümet sistemi olsun istiyorsak Malatya’ya yakışanı yapacağız ve çok büyük bir ‘evet’ diyeceğiz.”

SİZLERİN DESTEĞİYLE TÜRKİYE DAHA DA GÜZEL OLACAK

Son olarak Konaklılara hitap eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Sizlerle bizleri buluşturan Allah’a hamdolsun. Bugün sizlerin bu coşkusu, Konak’ın bu coşkusu inanın Türkiye’ye ses veriyor, şans veriyor. Gerçekten Malatya sizlerle bir başka güzel. Sizlerin desteğiyle Türkiye daha da güzel olacak inşallah” şeklinde konuştu. Malatya’yı büyütmek, Türkiye’nin 81 ilini mamur hale getirmek için gece gündüz demeden çalıştıklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti:

“Biz insanımıza iş bulmakta aş bulmakta hızımıza yetişemeyen bir sistemle, dünya ile rekabet edemediğimizi görüyoruz. Biz istiyoruz ki Türkiye dünya ile rekabet edebilsin, gençlerimize iş bulalım aş bulalım. 23 cazibe merkezinden birini de Malatya yaptık. Bu ne demektir? Bu, Malatya’nın işi büyüyecek, aşı büyüyecek, Malatya büyüyecek demektir. Baktığımızda 336 firma Malatya’ya yatırım yapmak için başvurmuş. Bu firmaların tamamı yatırımını tamamlandığında tam 43 bin 500 işsiz insanımıza iş bulmuş olacağız demektir. Şu anda işsiz sayısı Malatya’da bu kadar yok. Siz bu yatırımların yarısının hayata geçtiğini düşünün, 22 bin 500 işsizime biz Malatya’da iş bulmuşuz, aş bulmuşuz demektir. Dolayısıyla yatırımların hayata geçmesi ve fabrikaların hizmete girmesiyle birlikte küçük esnaf da büyüyecek, Malatya ticareti de büyüyecek. Biz küçük sanayiyi Malatya’da büyütmek

istiyoruz. Oradaki esnaf kardeşlerimizin iş yerlerini büyütmek istiyor, esnaflarımızı sanayici yapmak istiyoruz. Sanayicimizi büyüterek ihracatçı yapmak istiyoruz, bunun için de yeni sisteme geçmek istiyoruz. Artık esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin önü bürokratik engellerle kesilmesin. Onların önünü açan bir hükümet olsun, bu hükümetin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olsun diyoruz.”

AK PARTİ IMF’Yİ BU TOPRAKLARDAN SİLDİ

Türkiye’de her zaman yerli ve milli insanların iş başında olması gerektiğini belirten Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle noktaladı:

“Biz artık millete rağmen kimse iş başına gelmesin istiyoruz. Biri iş başına gelecekse Konaklı kardeşim gelsin, Malatyalı hemşehrim gelsin, Türk milleti gelsin. Bir daha IMF bu ülkeye musallat olmasın istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kurulan AK Parti IMF’yi bu topraklardan sildi. Türkiye’yi 3 katı büyüttü, dünyayı aştı. Türkiye’yi, her ülke ile rekabet edebilir hale getirdi. Ama bu yeter mi, yetmez. Milli geliri 3 bin dolarlardan 10 bin dolarlara, ihracatımızı 33 milyarlardan 145 milyarlara yükselttik. Ama Türkiye’nin potansiyeli bu mu, değil. Bunun için, milletimizin önünü açmak için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiyoruz.”

AÇILIŞLAR…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 11 Nisan Salı günü programları kapsamında Yeşilyurt Belediyesi Sabri Akdağ Kültür ve Sanat Merkezi’nin de açılışını gerçekleştirdi. Bakan Tüfenkci ayrıca Battalgazi ilçesine bağlı Hatunsuyu Mahallesi’nde cami temel atma törenine de iştirak etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.