TürkiyeSON - 23.09.2023 -

‘Barışa bir adım daha yaklaştık’

‘Barışa bir adım daha yaklaştık’

Malatya Sevdalıları Platformu, çözüm sürecine sivil toplum desteği sağlamak için 69 kişinin kurduğu ve Barış Treni aracılığıyla ilimize de uğrayan “Barışa Bak Derneği” gönüllüleriyle bir araya geldi.

baraışa bakTürkiye’nin önemli yazarlarından Leyla İpekçi’nin de yer aldığı buluşmada bir açıklama yapan Malatya Sevdalıları Platformu Başkanı Hakan Doğan şunları ifade etti: “Yeni Türkiye’nin en büyük projesi olan ve bin yıllık kardeşliğimizi yeniden tesis edecek Çözüm Sürecine sivil toplum desteği arayan “Barışa Bak Derneği” üyeleriyle Malatya’da bir araya gelmekten onur duyduk. Bu sürecin nihayete erişmesi adına Malatya Sevdalıları olarak bizler de elimizden gelen tüm çabayı göstererek sivil toplumun süreçteki rolünün daha da arttırılması gerektiğini düşünüyoruz. Bizleri kırmayarak davetimize icabet eden “Barışa Bak Derneği” üyelerine bir kez daha Malatya’ya hoş geldiniz diyorum ve teşekkürlerimi sunuyorum.”

Barışa ilk defa bu kadar yakın olduklarını belirten “Barışa Bak Derneği” Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Alğan ise, “Malatya halkının barışa ve çözüm sürecine verdiği desteği gözlerindeki pırıl pırıl ışıltıdan gördüm. Tüm barış dostu Malatyalılara ve Malatya Sevdalıları Platformu’nun genç, dinamik, barışsever üyelerine sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

 

Malatya’da barışın ruhunun dirildiğine şahit olduklarını ifade eden yazar ve senarist Leyla İpekçi ise, “Malatya’da barışa bir adım daha yaklaştık. Güven duyduk, umutlandık” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: