TürkiyeSON - 06.12.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başbakan neyin müjdesini verdi’

Başbakan neyin müjdesini verdi’

malatya-porgali

Milletvekili adayı Hulisi Porgalı, iktidar milletvekillerinin seçimden önce kayısı sorunu yoktur diye bağırırken seçim arifesinde ne olduysa kayısı sorunu var diye bağırdıklarını anımsattı. Porgalı, “Dün ne dediysek bugün çıkıyor. Düne kadar biz Malatya’da üreticilerimiz sıkıntı kayısıyı zirai don vurdu dedik. İktidar milletvekilleri meclis kürsüsünden kalkıp bizi yalanlamışlardı. Ne oldu da fikriniz değişti, söyleyeyim AKP Malatya’da ikinci yarıyı göremeyecek. Önceki gün Başbakan geldi başta kayısı için ne dedi. ‘Gelmeden bakanıma bilgi verdim’ diyor ‘kayısı sorunu çözeceğiz’ diye, biz bir yıldır bunu dile getiriyoruz. Başbakan Malatya gelişinde telefonla bakanına bilgi veriyor. Anlayacağınız bunlar seçim taktikleri benim halkım bu manevraları yutmaz. Malatya’nın dağlar gibi sorunu var. Biz seçim çalışmalarımızda bunların seçim hilelerini dile getirdik. Bugün burada bir daha haklı çıktık. Bunlar hizmet adamı değil, gölgelerine hizmet eden adamlar liderleri ne derse onu yaparlar. Bu iş bu kadar açık. Malatya bu gölgelerden kurtulması gerekiyor. Başbakan Malatya müjde verecek diye anons yaptılar Başbakan Malatya’ya ne müjde verdi merak ediyorum. Hızlı tren mi? 2023’de Kayısı mı? Çevreyolu mu? Malatya’nın sağlık üstü olacağını söylüyor iki hastane kapatıp bir hastane ile sağlık üstümü olacağız? Biz bu masalları çok duyduk. Şimdi CHP ile hizmet zamanı”

HANİ YANMAMIŞTI!

Seçim çalışmaları kapsamında İlçe ziyaretlerini aralıksız sürdüren CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı, Akçadağ’a bağlı Karamağara ve Derinboğaz mahallerini ziyaret etti. Karamağara ve Derinboğaz mahallelerinin ardından Porga mahallelerini ziyaret eden Porgalı daha sonra Yaygın’da düzenlenen mahalle toplantısına katıldı. CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı, Akçadağ’a bağlı Karamağara ve Derinboğaz ziyareti sırasında, “ Başbakan’a Ispartalılar gül yandı dedi, Başbakan 40 trilyon gönderdi. Geçen sene Malatya’da yüzde 95 oranında kayısımız yandı. Genel Başkan yardımcımız Veli Ağbaba meclis kürsüsüne çıkıp kayısı yandı dedi. İktidar partisinin birinci sıra milletvekili adayı hanımefendi ise bunu yalanladı. Devlet bu hanımefendiye mi inanacak yoksa mağdur olan bunca çiftçiye mi?” ifadelerini kullandı.

BENİM İÇİN ŞEREF

CHP Malatya Milletvekili adayı Hulisi Porgalı, Akçadağ’a bağlı Karamağara ve Derinboğaz ziyaretinin ardından ata topraklarım dediği Porga Mahallerini ziyaret etti. Hulisi Porgalı, Porgalıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ben sizin ailenizden biriyim diyen Porgalı, “ Yaşadığınız toprakların adını soy ismim de taşıyorum. Bu soyadını taşımak benim için büyük bir şeref, bu adı bir marka haline getirebilmişsek bu Porga’nın başarısıdır” dedi. Porga mahallesi ziyareti sırasında, sofranıza oturduğumda, çayınızı içtiğimde kendi evimdeymişim gibi hissediyorum diyen Porgalı, Porgalılardan büyük destek beklediğini vurguladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: