TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Başbakan Yıldırım’dan büyük terör yemini

Başbakan Yıldırım’dan büyük terör yemini

Başbakan Binali Yıldırım, terör sorununu Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya yemin ettiklerini belirterek, “Ekmeğimizi böleriz ama Türkiye’yi böldürmeyiz” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır Valiliği önünde bulunan Anıt Park’ta 558 milyon TL tutarında 116 projenin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başbakan Binali Yıldırım, terör sorununu Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya yemin ettiklerini belirterek, “Ekmeğimizi böleriz ama Türkiye’yi böldürmeyiz” dedi. Diyarbakır Valiliği önünde bulunan Anıt Park’ta halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım, terörde kararlılık vurgusu yaptı. Terörü bitirmeye yeminli olduklarını belirten Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına Diyarbakırlıları selamlayarak başladı. Başbakan Yıldırım, “Hepinizi bu güzel günde sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Gününüz aydınlık geleceğiniz mübarek olsun. Değerli Diyarbakırlılar, biz Silvan’la, Diyarbakır’la Türkiye ile gurur duyuyoruz. Ay yıldızlı bayrağımızla gurur duyuyoruz. Bu bayrak şehitlerimizin kanıyla bu hale geldi. Sayın Cumhurbaşkanım bugün Diyarbakırlı kardeşlerimizle kucaklaşmak üzere buradayız. Biliyorsunuz bundan sadece 10 gün önce Diyarbakır’a geldim. Tanışık köyüne gittim, Dürümlü mezrasına gittim, niye gittim? Orada tonlarca patlayıcı ile 16 kardeşimizi kalleşçe katleden terör örgütünün o çirkin yüzünü bütün dünyaya göstermek için oradaydım. Şunu herkes iyi bilsin ve Diyarbakırlılar rahat olsun bu terör belasını Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya azmettik. İnşallah Türkiye terör belasından kurtulacak. Diyarbakır da geleceğe emin adımlarla yürüyecek. PKK terör örgütünün Kürtler diye bir sorunu yok. Sizin sorununuz Türkiye’nin sorunu PKK terör örgütüdür. Bu sorunu Türkiye’nin gündeminden çıkarmaya ahdettik, yemin ettik, onun için buradayız. Şunu herkes iyi bilmelidir ekmeğimizi böleriz ama Türkiye’ye böldürtmeyiz, yolları böleriz ama ülkeyi böldürtmeyiz. 600 milyona varan eserlerin açılışını yapıyoruz, bunlar içerisinde en büyüğü Diyarbakır Uluslararası Havalimanı’dır. Yaklaşık 270 milyona mal olmuş ve doğu ile güneydoğunun tek körüklü köprülü uluslararası havalimanıdır. Diyarbakır’a hayırlı olsun. Artık Diyarbakır havalimanı uluslararası havalimanı oldu. Buradan geçen yıl Erbil ve Kıbrıs’a doğrudan seferler başladı. Önümüzdeki günlerde daha farklı noktalara seferler başlayacaktır. Böylece Diyarbakır’ı yakıp yıkanlar çukur kazanlar bu yaptıklarından pişman olacak” diye konuştu.

AK PARTİ HİZMETLERİNİ ANLATTI
Başbakan Binali Yıldırım konuşmasında AK Parti iktidarlarında yapılan hizmetlere de değindi. Başbakan Yıldırım, “Yaptıklarımız bununla sınırlı değil, Diyarbakır’a bugün kadar son 14 yıl içerisinde sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptığımız hizmetlerin tutarı 25 katrilyondur. Diyarbakır’a helal olsun. Diyarbakır’da her alanda bir çok hizmeti vatandaşımızın ayağına getirdik, 2002 yılında bölünmüş yolu sadece 37 kilometre olan Diyarbakır’ın 14 yılda biz Ak Parti iktidarı olarak 350 kilometre ilave yaptık. 80 yılda 37 kilometre yapıldı, biz 14 yılda 350 kilometre yaptık. Yolları böldük milleti birleştirdik, kardeş yaptık, gönüldaş yaptık. Sadece ulaşımda değil, eğitimde Diyarbakır Ak Parti iktidarında çok büyük ilerleme kaydetti. Selahattin Eyyübi Üniversitesi’ni Diyarbakır’a kazandırdık. Teknoloji geliştirme merkezini Diyarbakır’a kazandırdık. 10 bin 500 kapasiteli Yüksek öğrenim yurdunu açtık. İlk ve orta öğretimde 4 bin 660 yeni sınıf yaptık eğitim kalitesini arttırdık” dedi.
Başbakan Binali Yıldırım “Belediye Başkanı yol yapıp su getireceğine, size hizmet yerine, sizin paranızı terör örgütüne aktardı, bunu biliyoruz, gereğini de yapacağız. Sizin her kuruşunuz size hizmet olarak geri dönmesi için ne gerekiyorsa yapacağız, bu paraları terör örgütüne aktaranların burnundan lime lime getireceğiz ve hesabını da soracağız” şeklinde konuştu.

 

TEK VATAN, TEK BAYRAK VE TEK MİLLET VURGUSU
Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında tek vatan, tek bayrak ve tek millet vurgusu yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, “Onlar gencecik fidanları indiriyor, biz fidan dikiyoruz. Gencecik fidanları indirenlerin burnundan fitil fitil getireceğiz. Bunların burnundan getirmeye hazır mısınız? İşte tek vatan, işte tek bayrak, işte tek millet. Terör örgütü Silvan Barajı’nı yaptırmamak için elinden geleni yapıyor ama onlar ne yaparsa yapsın bu büyük millet bunlara pabuç bırakmaz. Silvan Barajını’da suyla buluşturacağız. Diyarbakır topraklarını bolluk ve bereketle buluşturacağız. Onlar biliyorlar ki Silvan Barajı demek Diyarbakır’ın zenginleşmesi demek, onlar biliyor ki bölünmüş yol demek Diyarbakır’ın medeniyete yürümesi demek, onlar biliyor ki havaalanı demek Diyarbakır’ın uluslararası uçuşlara açılması demek. Ne yaparsanız yapın ister çukur açın ister EYP ile gençlerimizi şehit edin ama asla ve asla başarılı olamayacaksınz. Bu millet bin yıldır Diyarbakır topraklarında kader birliği yapmış, bir olmuş beraber olmuş tasada da sevinçte de hep birlikte olmuş bundan sonra da hep birlikte olacağız. Bunu dost ve düşman böyle bilsin” ifadelerini kullandı.

 

“TERÖRÜ DESTEKLEYECEĞİNİZE MASUM HALKIN DERDİYLE DERTLENİN”
Sur’daki mağduriyetlerden de bahseden Başbakan Yıldırım şöyle konuştu:
“Tarihi şehir Sur’un 6 mahallesini bombalarla, çukurlarla kazarak o tarihi eserlere zarar verdiler, orada yaşayan 4 bin aileyi yerinden yurdundan ettiler. Ama biz milletin hizmetinde bir iktidar olarak hep dedik ki ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ işte o yaraları sarıyoruz. Esnafımıza 3 trilyon ödedik ve 6 ay daha uzatıp 3 trilyon daha ödeyerek esnafı mağdur etmeyeceğiz. Tarihimizden, ecdadımızdan bize miras kalan Sur’un o tarihi yapıları en güzel şekilde yeniden yapacağız. Biz Sur’u yapmaya başlayınca hemen bir iftira, bir yalan kampanyası yine başlattılar. Efendim Sur’u peşkeş çekeceklermiş. Hadi oradan. Siz teröre peşkeş çekeceğinize gelin biraz halkın sesine kulak verin. Terörü destekleyeceğinize bu masum halkın derdiyle dertlenin. Siz her şeyi görüyorsunuz. Bunların hepsi gelip geçecek ama bizim kardeşliğimiz sonsuza kadar devam edecek”.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.