TürkiyeSON - 25.02.2024 -

”BAŞBUĞ OLMAK”

”BAŞBUĞ OLMAK”

1980 yılından sonra parti teşkilatlarımız yeniden kurulmuştu. Ben de Adana İl Başkanıydım. Başbuğum Adana’ya geldi. Yüreğir’in bir köyünde bir çiftlik evinde on gün beraber kaldık. Başbuğum beni çağırdı: ‘Oğlum Sayın Kasım Gülek bizi davet etti, arabayı hazırla gidelim’ dedi. Arabayı hazırladım. Arabada sadece ikimiz vardık. Başbuğuma saygılı bir şekilde, ‘Başbuğum ne zaman iktidar olacağız’ diye sordum. Başbuğum bana baktı, ‘Oğlum senin ne demek istediğini çok iyi anlıyorum. Oğlum ben gözü açık gitmiyorum. Nasıl ki 1968 yıllarında Rusya yıkılacak, orada Türk devletleri kurulacak dediysem gördünüz ki kuruldu. Benim ömrüm ya yeter ya yetmez ama inanıyorum ki Birleşik Türk Devleti kurulacak. Siz evlatlarım görecek ve benim mezarımın başına gelip Başbuğum Birleşik Türk Devleti kuruldu müjdesini bana fatihalarla söyleyeceksiniz dedi.

 

Büyük devlet adamının hedefi de büyük olur. İnşallah Birleşik Türk Devleti kurulur, bizler de Başbuğ’muza müjdeleriz.” Lider olmak Başbuğ olmak bu. Öyle sırça köşkünüzde keyf çatın sonra liderim deyin yok öyle. .. Ülkücü hareketin 1997’den sonra liderlik ve Başbuğ dönemi sona ermiştir. Balgat’ta ikamet edenlere adaylara ilanen duyurulur. Artık sadece sadece MHP’nin genel başkanlığı vardır. O makamda makamın gerçek sahibine layık olabilenlere açıktır. Kimse kendisini Başbuğ’un yerine koymaya kalkmasın. Sizler de bütün ülkücüler gibi sadece ve sadece Başbuğum Alparslan Türkeş’i takip etmek ve onun ülküsünü gerçekleştirmek için mücadele veren Ülküdaşlar olabilirsiniz başarabilirseniz… Bunun dışında kimse ülkücülere Türkeşçilik oynamaya kalkmasın.

 

Sayın adaylar önce liderimiz Türkeş diye haykırmalı. Çizgimiz Türk milliyetçiliği liderimiz Türkeş. .. Büyük devlet adamının hedefi büyük olur olmalı. Türk Dünyası’ nın liderini anlamadan Onun liderlik sırlarını öğrenmeden yola çıkan yarı yolda kalır. Sadece Başbuğla ilgili bir kaç kare fografla bu işler olmaz. Balgat’ta ikamet edenler veya oraya talip olanlar bırakın liderliği mhp’de genel başkan olun yeter… Başbuğum rahmet dua sana… Sana ve davaya layık olmayanlara yetki verildi bizlerden davacı olma hakkını helal et…

 

Doğan AY

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.