25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Basın bizim için önemli’

‘Basın bizim için önemli’

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne iadeyi ziyarette bulundu.jghjgjjh

Vali Süleyman Kamçı, göreve geldikten sonra başladığı resmi kurum ve STK ziyaretlerini sürdürüyor. Bu kapsamda Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetini de (MGTC) ziyaret eden Vali Süleyman Kamçı, MGTC Yönetim Kurulu Başkanı Mikail Pelit ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Basın mensupları ile toplantı salonunda bir araya gelen MGTC Yönetim Kurulu ve Vali Süleyman Kamçı, burada açıklamalarda bulundu.

Önemli hizmetler yapacağınıza inanıyoruz

MGTC Yönetim Kurulu başkanı Mikail Pelit burada yaptığı açıklamada, Vali Süleyman Kamçı’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Pelit, “Vali Süleyman Kamçı’nın Malatya’ya kısa bir süre önce atanmasına rağmen, Malatya’nın sorunlarına hakim bir duruma geldiğini biliyoruz. Malatya’nın tüm sorunlarıyla yakından ilgilendiğini biliyoruz. Önümüzdeki süreç içerisinde Malatya ile ilgili önemli projelerin hayata geçirilmesine Sayın Valimizin büyük emeği olacağına inanıyoruz. Başbakanımızın Malatya’ya geldiğinde Malatya’ya sıradan bir vali göndermediğini, daha önceden de tanıdığımız bildiğimiz birisi demişti. Yöneticilik konusunda engin bir tecrübeye sahip olan Sayın Valimizin, Malatya’mız ve ilçelerinde önemli çalışmalara imza atacağına inanıyoruz” dedi.

Basın bizim için önemli

Vali Süleyman Kamçı ise, Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’ne bu gün iadeyi ziyarette bulunduğunu belirtti. İadeyi ziyaretlere, ziyaret yoğunluğunun azalmasının ardından başladığını belirten Vali Kamçı, “Gazeteciler, televizyoncular kısaca basın bizim için önemlidir. Basına önem ve değer veriyoruz. Sizler de buna fazlasıyla layıksınız. Malatya, güzel hizmetler yapmaya layık bir il. Benden önceki değerli arkadaşlarım güzel hizmetler yaptılar. Yarım kalan işlerini devam ettirmek yeni projelerde sizlerin de yardım ve destekleriyle hep beraber olmak dileği ile Malatya’ya inşallah güzel hizmetler yapacağız. Meslekte epeyce tecrübemiz olduğunu düşünüyorum. İnşallah o Malatya’nın hoş görüsüyle iyi niyetiyle basınıyla, STK’larla birleşirse Malatya’da güzel hizmetler olur diyorum” ifadelerini kullandı.

Herhangi bir sıkıntı yok

Bir basın mensubunun Malatya’da bulunan yabancılar konusundaki sorulara karşılık Vali Süleyman Kamçı, Malatya Beydağı konaklama tesisi MABEK’te kalan Suriyeli mülteci sayısının 7 bin 500, 8 bin civarında olduğunu ve bu sayının zaman zaman değiştiğini ifade ederek, “Konteyner kentimizde kalanlarla ilgili herhangi bir sıkıntımız ve problemimiz söz konusu değil. Bildiğiniz gibi onların ödenekleri AFAD tarafından geliyor ve harcanıyor. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ayrıca takviye ediliyor. Dolayısıyla orada belirli bir düzenimiz kurulmuş durumdadır.

İlimizde toplam 11 bin civarında mülteci var

Maalesef komşu ülkelerde devam eden sıkıntılardan dolayı oradan bize gelen mülteci sayısında her gelen gün artış sağlanmasına vesile oluyor. Biz yine de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun en iyi illerindeniz. Burası belki uzak olduğu için gelenler çok fazla olmuyor. Ancak şu andaki sayıyı tespit etmek için çalışmalarımız sürüyor. Dışarıda kalan mülteciler için 2 bin 500 civarında bir tespitimiz var. Tespit edemediğimiz çünkü günde ancak 100 kişinin tespiti yapılıyor. Bunların parmak izleri alınıyor. Kayıtları yapılıyor. Bunların da bin civarında olduğunu tahmin ediyoruz. İlçelerde köylerde evlere yerleşmiş durumda olan 3 bin 500 konyteyner kent haricinde kalan Suriyeli misafirlerimizin olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.