TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Altaş: İYİ Parti, merkezin kendisidir.

Başkan Altaş: İYİ Parti, merkezin kendisidir.

Ömer Sezai Altaş’ın parti binasında düzenlediği basın toplantısına; parti üyeleri de katıldı. Partisinin neden kurulduğunu anlatan Altaş, şöyle konuştu:, AFRİN’de silahlı kuvvetlerimizin gerçekleştirmekte olduğu operasyonda, şehit olan askerlerimize, Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Aziz Türk Milletine baş sağlığı, yaralı evlatlarımıza acil şifalar diliyorum.

Öncelikli olarak İYİ Partinin, neden kurulduğunu birkaç kelime ile ifade etmek istiyorum. Son yıllarda ülkemizin içinde bulunduğu sorunlar ve sıkıntılar, ülkeyi yönetenler tarafından çözülemediği gibi yeni sorun ve sıkıntılar çıkarılarak daha da büyümesine neden olunmuştur. 2002 yılında bitme aşamasına gelen terör, yeniden hortlarken, ülkedeki demokrasi ve hukuk, ayaklar altına alınmış, insanlar adeta bir korku tüneline girmeye zorlanmıştır. İçeride ve dışarıda uygulanan yanlış politikalar, ülkemizi her alanda kaybetmeye mahkûm etmiştir.

Yaşanan bu gelişmeler karşısında, iktidar ve muhalefetten aradığını bulamayan halkımızın talep ve isteği İYİ Parti’yi bugünlere getirmiştir.

Genel Merkezimizin, Malatya Kurucu İl Başkanlığı görevini şahsıma tevdi etmesinin ardından, istişare sürecimiz başlamış, gerek İl gerekse ilçe yönetimlerimiz süratle oluşturulmuştur. Bu süreçte, yoğun ilgi ve teveccühleri ile bizi yalnız bırakmayan, tüm hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi, aracılığınızla iletmek isterim.

İYİ Parti siyasi yelpazede, Milli Merkezi Temsil etmektedir. İYİ Parti merkezin sağında veya solunda değildir. İYİ Parti merkezin kendisidir. İYİ Parti’nin temsil ettiği Milli Merkez, merkezin sağındaki ve solundaki tüm vatanseverleri kucaklamaktadır. İYİ Parti Türkiye’nin makul aklıdır. Türkiye’nin sağ duyusudur. İYİ Parti aklı ve milli çıkarı politikalarının merkezine koyan bir partidir. Çok farklı siyasi gelenekten insanın, aynı partinin çatısı altında, gömleklerini çıkarmadan, üzerlerindeki vatanseverlik ceketi ile yer aldıkları bir partidir. İYİ Parti, kimsenin kendini yabancı ve öteki hissetmediği çok farklı siyasi geleneklerden gelen insanların ortak paydası olan, Türkiye sevgisi ve Türkiye’nin parlak geleceğinde birleştiği bir partidir. İYİ Parti, gücünü ve yetkisini Türk Milleti’nden alan, tek gayesi Türk Milletine hizmet olan bir partidir.

İYİ Parti, Türk devletinin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi, kuvvetler ayrılığını, hukukun üstünlüğünü esas alan, demokratik sosyal ve laik bir devlet anlayışını hayata geçirmeyi hedef almıştır. Gelecekte bu ifadelerimizin gerçekleşmesi benim ve yönetici arkadaşlarımın yegâne gayesi olacaktır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: