24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Başkan Aydın Ak Parti Kadın Kolları Üyeleriyle Buluştu

Başkan Aydın Ak Parti Kadın Kolları Üyeleriyle Buluştu

Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Kadın Kolları tarafından, Kılavuz, Huzur, Şeyhşamil ve Ahmet Turan Gazi Mahallesi’ndeki bayanlara yönelik düzenlenen “Kadınlar buluşuyor, 2023’ü konuşuyor” programına katıldı.

Başkan Aydın ve eşi Yurdagül Aydın’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci ve çok sayıda kadın kolları üyesinin katıldığı program oldukça coşkulu bir ortamda gerçekleştirildi.

AK-SU BÖLGEYE DEĞER KATAN BİR YAPIYA KAVUŞTU…

Programda Belediye’nin Kılavuz ve bölgede yer alan diğer mahallelere yönelik yaptığı hizmetleri anlatan Başkan Aydın, AK Partiyle beraber tüm Türkiye ve Sivas’ın olduğu gibi Kılavuz bölgesinin de geliştiğini ifade ederek, “Vatandaşlarımız Mısmılırmak’ın kirli görüntüsü ve pis kokusundan bizi kurtarın, üstünü kapatın demişti. Bu durum evdeki pisliği halının altına süpürmeye benziyor. Biz ise hayır, halının altı da, üstü de pırıl pırıl olacak dedik ve AK-SU’yu yaptık. Hem kötü görüntü ve pis koku ortadan kalktı, hem de orası bölgeye değer katan bir yapıya kavuştu.” dedi.

TOKİ KONUTLARI KILAVUZ’UN BÜYÜMESİNE KATKI SAĞLADI…

Kılavuz bölgesindeki gecekondu önleme bölgesinde çarpık bir kentleşme yapılmasına mani olduklarını dile getiren Başkan Aydın, “Bunu önlemekle birlikte, dar gelirli vatandaşlarımızın insanca yaşayabileceği konutlar kazandırmalıyız dedik. İnsanlarımız dar gelirli ve yoksul olabilir ancak onların güneş görmeyen bodrum katlarında, nemli ve küflü mekânlarda yaşamasını kesinlikle kabul etmedik. O dönemde 924 adet konutun yapımını başlattık. Hem ailelerimizi eve kavuşturduk, hem de Kılavuz’un büyümesine katkı sunduk.” diye konuştu.

OSMAN SEÇİLMİŞ MESİRE ALANI YENİ BİR CAZİBE MERKEZİ OLDU…

Bölgedeki altyapının tamamen yenilendiğine işaret eden Başkan Aydın, içme suyu borularının değiştirildiğini, yağmur suyu hatları, kaldırımlar ve asfaltının yapıldığını dile getirerek, Osman Seçilmiş Mesire Alanı ile bölgeye yeni bir cazibe merkezi kazandırıldığına dikkat çekti. Başkan Aydın; “65 dönümlük alana muhteşem bir mesire alanı yaptık. Sevdiklerinizle gidip, hoş vakit geçireceğiniz, piknik yapabileceğiniz mesire alanları, bölge parkları var mıydı? Allah’a şükür bunların hepsine kavuştunuz.” ifadelerini kullandı.

VEFA KONUTLARI GELİYOR…

Daha önce bölgeye TOKİ ile birlikte 924 adet konutun kazandırıldığını da hatırlatan Başkan Aydın, şimdiyse Belediye’nin Özbelsan kanalıyla 400 konut inşa ederek, kira öder gibi vatandaşların ev sahibi olabilmelerinin yolunu açtıklarını dile getirdi.

BÖLGEYE SEMT EVİ MÜJDESİ…

Toplantıda bölge sakinlerine bir de müjde veren Başkan Aydın, “Mahalle sakinlerimiz ve muhtarımız bunca hizmeti yaptınız ancak semt evi de istiyoruz dediler. Bugünün anısına bu bölgeye ekstra bir yatırım olsun diyoruz ve semt evi projesini programımıza alıyoruz. Vermiş olduğunuz emaneti namusumuz, şerefimiz gibi koruduğumuzdan şüpheniz olmasın… Emanetiniz emin ellerde…” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.