TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Aydın Belediye ve Meclis Başkanlarına Hitap Etti

Başkan Aydın Belediye ve Meclis Başkanlarına Hitap Etti

İÇ ANADOLU BÖLGE TOPLANTISINDA SİVAS BELEDİYESİ PROJELERİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ…

Belediye Başkanı Sami Aydın, Konya’da düzenlenen ‘2019 Yolunda Yerel Yönetimler’ İç Anadolu Bölge Toplantısı’na il belediyelerini temsilen katıldı.

Programa İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Erol kaya da katıldı.

Büyükşehir belediyesi, il ve ilçe belediyelerinden birer belediye sunum eşliğinde tecrübe paylaşımı yaparken, belediye başkanı Sami Aydın da il belediyelerini temsilen deneyim paylaşımında bulundu. Sivas’ta hayata geçirilen projelerin yer aldığı sunum katılımcılar tarafından takdir ile karşılandı.

Başkan Aydın 650’ye yakın Belediye Başkanı ve Meclis Başkanlarına hitap etmek için genel merkez tarafından görevlendirildiği Konya’da “Projeler ve tecrübeler” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Aydın 2014 yılında il göreve geldiğinde “İmrenen değil imrenilen bir Sivas” oluşturmak için her alanda büyük atılım ve gelişmeler kaydettiklerini ifade ederek; şehrin imar, sosyoekonomik, yaşam ve tarihi doku projelerinin hepsine el attıklarını ve yaşam kalitesiyle birlikte Sivas’ın çehresinin de değiştiğini belirtti.

Konukların ilgiyle takip ettiği ve sık sık alkışladığı Sivas projelerinden Aksu, Kent Meydanı, mezarlık dönüşüm projesi, Gıda Bankası, atık su, çöp depolama merkezi, uzaktan kontrollü çöp konteynerleri, yenilenen cadde ve sokaklarla birlikte şehrin tarihi yapısını bozmadan hem tarih, hem modern bir şehir yapısına ulaşmasını beğeniyle izlediler.

Başkan Aydın sunumunun son kısmında İstanbul’a göçün tüm Anadolu şehirlerinden devam ettiğini belirterek İstanbul’un artık bu yükü kaldıramaz hale geldiğini ve bu yüzden İstanbul’un sorunlarını İstanbul’da değil Anadolu’da çözmek gerektiğini söyledi. Aydın’ın, yatırım ve teşviklerin Anadolu’da yapılmasının İstanbul’un sorununu çözeceği sözleri tüm katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

Programın ikinci gününde AK Partili belediye başkanlarına 2019 yılında yapılacak seçimler için telkinlerde bulunan Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, vatandaş odaklı belediyeciliğin öne çıkması gerekliliğine vurgu yaptı.

Telekonferans ile toplantı salonuna bağlanan Başbakan Binali Yıldırım, 15 yıldır halkın AK Parti kadrolarını tercih etmelerinde yerel yönetimlerin büyük rolü olduğunu söyledi. Yıldırım, yaklaşan seçimler nedeniyle katılımcı başkanlara nasihatlerde bulundu.

Telekonferansın ardından kürsüye çıkan Bakan Soylu da Ak Parti iktidarında ülkede birçok kazanımların yaşandığını ve bu kazanımların en önemlisinin yerel yönetimler olduğunu söyledi.

“Şehir eşittir insandır” diyen Soylu; “Topraklarınıza, ağaçlarınıza, mezarlıklarınıza, kültür merkezlerinize eğer ehemmiyet gösterirseniz o zaman insana ehemmiyet göstermiş olursunuz.” diyerek yatırımların insan odaklı olması gerektiğini söyledi.

AK Partili Büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve il genel meclis başkanlarının katıldığı toplantı pazar günü sona erdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: