27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Başkan Aydın Hizmetleri Anlattı

Başkan Aydın Hizmetleri Anlattı

Belediye Başkanı Sami Aydın bulduğu her fırsatta halkın tüm kesimleriyle bir araya gelerek yapılan hizmetleri değerlendirmeye ve istişare etmeye büyük özen gösteriyor. Bu minvalde AK Parti il teşkilatı ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Başkan Aydın, Sivas’a kazandırılan projeleri sunum eşliğinde anlatarak partililerle fikir alışverişinde bulundu.

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, düzenli olarak yaptıkları toplantıları bu sefer Başkan Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdiklerini ve belediye projeleri hakkında detaylı bilgi sahibi olacaklarını söyledi.

Daha sonra söz alan Başkan Aydın görseller eşliğinde yaptığı sunumda ilk dönemden itibaren yapılan önemli hizmetleri katılımcılarla paylaştı. Altyapıya büyük önem verdiklerini aktaran Aydın, “Yağışlarda gölete dönen cadde ve sokak manzaraları artık tarih oldu. Sivas’ın altyapısını ciddi şekilde güçlendirdik. Su sorununu ortadan kaldırılarak içme suyunun kalitesi artırdık. Bu anlamda hipoklorit sistemini hayata geçirdik.” dedi.

Düzenli çöp depolama alanında yapılan çalışmalara değinen Başkan Aydın, bölgede yapılan projeyle çöpten enerji üretildiğini dile getirerek çöpün artık enerjiye ve dolayısıyla paraya dönüştüğünü söyledi.

Kentte yapılan yeşil alan çalışmalarına vurgu yapan Başkan Aydın, Paşabahçe’de yapılan Yamaç Evlerini görenlerin hayranlıklarını gizleyemediğini ve burada kalmak istediklerini söyleyerek Başbakan Binali Yıldırım’ın kardeşi ile yaşadığı bir anısını paylaştı.

Aydın; Osman Seçilmiş, Kurt Deresi, Karşıyaka gibi mesire alanlarıyla şehrin dört bir yanına mesire alanı kazandırdıklarını dile getirdi.

Yerel yönetimlerde iktidar desteğinin doğrudan kaynak aktarmak suretiyle yapılmadığını kaydeden Başkan Aydın, “Bize kimse al şu parayı istediğin yere harca diyemiyor, böyle bir şey yok. Bize destek diğer kurumlarla projelerimizdeki iş birliği şeklinde oluyor. Bir kavşak, köprü veya üst geçit gibi projelerde yapım ihalesini bazı kurumlarımız aracılığı ile yapıyoruz. Bu da bizim işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştırıyor.” diye konuştu.

Sıcak Çermik’te yapılan Aqua Park projesiyle birlikte, belki de İç Anadolu’daki en kapsamlı merkezin Sivas’a kazandırılacağını aktaran Başkan Aydın, “İçerisindeki kadın-erkek ayrı olmak üzere yüzme havuzları, hamamları, saunaları, aqua parkları, fitness

salonları, kafeteryası ve sosyal tesisleriyle mükemmel bir merkezi şehrimize kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.

Son olarak değişen hızlı tren güzergâhına değinen Başkan Aydın, şehirde çıkan bazı dedikodulara da yanıt verdi. Başkan Aydın, “Güya bu güzergâhtaki araziler benimmiş, güya bu hızlı tren benim arazilerime değer katacakmış. Her zaman söyledim, yine söylüyorum. Eğer benim burada 1 metre yerim varsa, vekâletimi hepinize veriyorum. Benim adıma bağışlayabilirsiniz. Hiç bir zaman bireysel menfaati, kamunun menfaatinin önüne koymadım. Aksine ailemi ihmal ettim, çocuklarımı ihmal ettim, işimi-ticaretimi ihmal ettim ama belediyeyi ihmal etmedim.” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.