26.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Başkan Aydın, Üniversite Öğrencileri İle Buluştu

Başkan Aydın, Üniversite Öğrencileri İle Buluştu

Hizmet üretirken bütünleştirici ve kucaklayıcı bir yönetim anlayışı sergileyen Belediye Başkanı Sami Aydın, halkın tüm kesimiyle azami ölçüde bir araya gelerek istişare etmeye büyük özen gösteriyor.

Şehrimize dışarıdan gelen üniversite öğrencileri ile de zaman zaman buluşan Başkan Aydın, bu kez birinci sınıflarda okuyan kız öğrencilerle Kent Meydanındaki sosyal tesislerde bir araya geldi. AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Burak Kuruçay’ın organize ettiği programa 50’den fazla kız öğrenci katıldı.

Üniversite öğrenciler ile siyasi liderleri bir araya getirmek istediklerini kaydeden Gençlik Kolları Başkanı Kuruçay, “Bu anlamda ilk programımızı şehrül-emin olan Başkanımızla yapmak istedik. Çünkü Başkanımız, üniversite öğrencilerinin en büyük sorunu olan ulaşımı sıkıntısını, her mahalleden tek seferle üniversiteye ulaşmayı mümkün kılarak çözüme kavuşturdu. Kendisine 56 bin üniversite öğrencisi adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesini artırmak, mutlu ve huzurlu bir ortam sunmak amacıyla hizmet ürettiklerini dile getiren Başkan Aydın ise, topluma faydalı olmak için çalışan siyasetçi ve devlet adamlarının özel hayatlarından büyük fedakârlıklar yaptığına dikkat çekerek; “Bu ülkeyi bize huzur içinde bırakmak, namusumuzu, şerefimizi, onurumuzu korumak ve bayrımızı indirtmemek için canlarını feda eden şehitlerimizin fedakârlığını düşündüğümüz zaman, bizim yaptığımızın çok da bir şey ifade etmediğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Tek biletle üniversiteye ulaşmanın sadece ulaşım giderlerini düşürmekle kalmadığını kaydeden Başkan Aydın, “Eskiden öğrencilerimiz tek biletle üniversiteye gidebilmek için merkezden ev kiralamak durumunda kalıyordu. Bu da merkezdeki kira fiyatlarının yükselmesine neden oluyordu. Artık öğrencilerimiz şehrin her yerinden bütçelerine göre ev kiralayabilecek.” diyerek kısa zaman içinde de halk otobüslerinin değiştirileceğini ifade etti.

Yeni yapılan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na da değinen Başkan Aydın, Yenişehir Bölgesi’nden direkt üniversiteye uzanacak bulvar sayesinde öğrencilerin merkeze yürüyerek dahi gelebileceğini dile getirdi.

Programın soru cevap bölümünde ise öğrenciler Başkan Aydın’a hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek merak ettikleri konularda sorular yöneltti. Başkan Aydın; siyasi hayatına nasıl başladığı ve kadınlara yönelik hangi hizmetlerin hayata geçirildiğini katılımcılara anlattı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.