TürkiyeSON - 21.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Aydın,Eğitim ihmal edilmemeli dedi

Başkan Aydın,Eğitim ihmal edilmemeli dedi

 

Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu çerçevede Belediye Başkanı Sami Aydın ve Eşi Yurdagül Aydın Mevlana Ortaokulu’na giderek burada görev yapan öğretmenlerle sohbet etti.

Okul Girişinde Okul Müdürü Nadi Aksoy, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Belediye Başkanı SamiA ydın ve eşi Yurdagül Aydın daha sonra öğretmenler odasında öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Başkan Aydın’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Okul Müdürü Nadi Aksoy; “Öğretmenler gününde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz. Öğretmenlik sadece 1 gün değil her gün hatırlanacak önemli bir meslek. Buna rağmen öğretmenler gününde sevdiklerimiz tarafından arandığımız için mutlu oluyoruz.” dedi.

Başkan Aydın’da Öğretmenler Gününü kutlayarak “Öğretmenlik çok kutsal Bir görev, bir bakıma anne babaya benziyor. Fedakarlık gerektiren, öğrencilerinin başarılı oldfuğunu gördüğünde kendini mutlu gören bir meslek. Belediye Başkanlığına da benziyor. Çünkü karşılıksız seven sürekli veren ve verdiğinin karşılığınıda bireysel anlamda beklentisi olmayan insanlar öğretmenler. Hazreti Ali’nin Bana Bir Harf Öğretinin 40 yıl kölesi olurum demesi öğretmenliğin ne kadar önemli bir meslek olduğunu da gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Başkan Aydın “Bu ülkede her şey ihmal edilebilir ama eğitim ihmal edilmemelidir. Eğitim ihmal edildiğinde karşılaşacağımız acı faturaları 15 Temmuz’u gösterdi” ifadesini kullandı.

Daha sonra öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan Aydın ve eşi Yurdagül Aydın Mevlana Ortaokulu’nda bulunan öğretmenlere çiçek takdim etti.

Mevlana Ortaokulu’nda öğrenim gören bir sınıfı da ziyaret ederek burada öğrencilele bir süre sohbet etti.

Başkan Aydın öğrencilerden beklentilerini de dile getirerek “Derslerimize iyi çalışacağız. Karnelerimiz güzel olacak, başarılı insanlar olacağız” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: