TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Çakır: 2 Yıl İçerisinde Asfalt ve Yol Sorunu Kalmayacak

Başkan Çakır: 2 Yıl İçerisinde Asfalt ve Yol Sorunu Kalmayacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’yı Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlayan Bürücek Yaylası’nın bulunduğu, Porgalı yolunda asfaltlama çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bu tempoyla 2 yıl içerisinde Malatya’da asfalt ve yol sorunu kalmayacak. Ondan sonra ki hedefimiz ise tamamen sıcak asfalta geçmek olacak” dedi.

Geçtiğimiz bahar aylarında aynı bölgede birinci etap çalışmaları kapsamında 25 kilometrelik yolun 16 kilometresini asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi, kalan 9 kilometrelik bölümü de asfaltlayarak bölgenin yol sorununu tamamen ortadan kaldırıyor. Coğrafi yapısı nedeniyle bölgede kış aylarında zorlu kar mücadelesi yapan Büyükşehir Belediyesi, yüksek tepelerin arasından geçen yolda ilk olarak altyapı çalışmaları yaptı. Bölüm bölüm genişletilen yolda viraj düzeltmeleri de yapılarak, yol daha güvenli hale getirildi. Bürücek yaylasına kurulan seyyar konkasör ile malzeme üretimi yerinde yapılarak, nakliye giderlerinden tasarruf eden Büyükşehir Belediyesinin bu uygulaması, zamandan da tasarruf sağlayarak işin daha kısa sürede bitirilmesini sağlıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da Bürücek Yaylası’na giderek, yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert ve bazı şube müdürleri katıldılar. Yapılan çalışmalarla hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Ahmet Çakır, 25 kilometre uzunluğundaki grup yolunun Adıyaman’ın Çelikhan ilçesine bağlandığını, yapılan çalışmalarla bölgedeki yol sorununun ortadan kalkacağını söyledi. Başkan Çakır, “Buradaki yol çalışmalarına Mayıs ayında başladık. 16 kilometrelik bölümü Mayıs ayında tamamlamıştık.

Geriye kalan 9 kilometrelik bölümünde ise çalışmalarımız devam ediyor. Buraya seyyar konkasörümüzü getirerek yerinde üretim yaptık. Nakliye olarak baktığımızda yaklaşık 500 bin liralık bir gider vardı. Seyyar konkasörü buraya kurarak bu işi 100 bin liraya mal ettik. Buradaki işi ucuza mal ettiğimiz gibi kaliteli ve standartlara uygun malzeme üretimi de yaptık. Doğru saha yapılanmasının burada da faydasını görüyoruz. Bölgemiz yüksek bir bölge, şu an Bürücek Yaylası mevkiinde bulunuyoruz. Ekiplerimiz yoldaki altyapı çalışmalarını tamamlayarak asfalta hazır hale getirdiler. En az 1 hafta içerisinde buradaki çalışmaları tamamlayacağız” dedi.
Malatya’nın her ilçesinde çalıştıklarını ifade eden Başkan Çakır, “Sabit 16 taş ocağımızın tamamı faaliyete geçti. 7-8 yıl içerisinde yapılanları biz bir sezon içerisine sığdırdık. Kaliteyi ve standartları da yükselttik. Bu sezon içerisinde 700 kilometreye yakın yol çalışmaları yaptık. Sezon sonuna kadar bin kilometreye yakın bir çalışmayı inşallah yapmış oluruz. Yeni sezonunun hazırlıklarına bile şimdiden başladık. Bu kapsamda asfalt üretim kapasitemizi artırdık. Yeni plent tesisi kurduk. Toplam tesis sayımız 3 oldu. Daha önce günlük bin-bin 500 ton asfalt üretirken, şimdi bu rakamların 2 katı asfalt üretir duruma geldik. Bu tempoyla 2 yıl içerisinde Malatya’da asfalt ve yol sorunu kalmayacak. Ondan sonra ki hedefimiz ise tamamen sıcak asfalta geçmek olacak. Ben emeklerinden dolayı bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: