TürkiyeSON - 13.04.2024 -

Başkan Erdem’den 23 nisan mesajı

Başkan Erdem’den 23 nisan mesajı

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüm çocukların bayramını kutladı.
MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem mesajında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun dolayısıyla millet egemenliğinin tesisinin 96. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı idrak ettiklerini söyledi. Erdem, “23 Nisan 1920’den 23 Nisan 2016’e ulaşmış bulunmaktayız. 96 yıldan bu tarafa Türk milleti kayıtsız şartsız kendine ait bir hak olan egemenlik hakkını yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi eliyle kullanmaktadır.

Türk milleti kendi egemenliğine sahip çıkma noktasına kolay ulaşabilmiş değildir. Milletimiz öncelikle düşman çizmelerinden, dahili hainlerden kurtaran sonra Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran bir müşterek iradenin ürünüdür. Bu irade, Mustafa Kemal Atatürk, onun mücadele ve silah arkadaşlarının, şanlı kahramanların velhasıl topyekun Türk milletinindir. Bu millet ki kendi ruhundan neşet etmeyen otoritenin, hiçbir ferdin, zümrenin, oluşumun veya kuruluşun kullanamayacağına karar vermiştir. Millet egemenliği bu haliyle siyasal iktidarın kullanımını doğrudan millete bağlamış geçmişten geleceğe uzanan muazzam bir hazineye dönüştürmüş.

 

 

Bunu da temsil mekanizmasıyla da işlevsellik kazandırmıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçmesiyle temsili demokrasinin kurumsallaşması da sağlanmış. Fertler vatandaş sıfatıyla millet egemenliği içerisinde bütünleşerek müştereken cumhuriyetimize güç vermişlerdir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu Türk tarihinde derin ve anlamlı bir yere sahiptir. Bu çok özel günün, çocuklara bayram olarak hediye edilmesi ise millet ve devlet hayatının süreklilik içermesine yönelik idealist bir bakışın her zaman var olduğunun bir ifadesidir.

Bu anlamlı gün vesilesi ile yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın bayramını kutluyorum, gönüllerinde aile sevgisi vatan ve millet sevgisi hiç azalmasın. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarını muhterem şehitlerimizi bu yolda hayatını vermiş Türk analarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni Türk milli bağımsızlığının sembolü, milli egemenliğimizin temsil ocağı olarak varlığını ebediyen sürdürsün. 96. yıl dönümü aziz milletimize ve demokrasimize yeni bir soluk ve heyecan getirmesini diliyorum.

Kutlamaların her ne kadar cılız geçmesine ve halktan kamuoyundan uzaklaştırmaya ve milli duyguları milletimize yaşatılmamasına rağmen kutlamış gibi gösterilmeye çalışılsa da Kutlu mirasın sonsuza kadar yaşatılacağına kararlılıkla yürekten inanıyorum. Dileğimiz odur ki önümüzdeki yıllarda, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın,23 Nisan’ı şen, şakrak, cıvıl cıvıl, rengarenk bir ortamda kutlamaları dileği ile bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarım” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.