TürkiyeSON - 25.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Gencer Başbağlar Katliamının 29. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı. 

Başkan Gencer Başbağlar Katliamının 29. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı. 

VATAN PARTİSİ GENEL SAYMAN VEKİLİ YILDIRIM GENÇER

BAŞBAĞLAR ANMASINDA KONUŞTU:

BAŞBAĞLAR’IN FAİLİ NATO

Reklam

Vatan Partisi Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer, bugün (5 Temmuz 2022, Salı)  Başbağlar Katliamının 29. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma törenine katıldı.

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde yapılan tören, Başbağlar Muhtarı Ali Akarpınar’ın açılış konuşmasıyla başladı. Muhtar Akarpınar’ın ardından ilk söz Vatan Partisi Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer’e verildi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek törene özel mektup gönderdi. Perinçek’in mektubu kürsüden okundu ve yoğun alkış aldı.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in mektubunu ve Vatan Partisi Genel Sayman Vekili Yıldırım Gençer’in anma töreninde yaptığı konuşmanın metnini aşağıda dikkatinize sunuyoruz.

Saygılarımızla.

DOĞU PERİNÇEK’İN MEKTUBU

Değerli Hemşerilerim, Aziz Kardeşlerim,

29 yıl geçti. Ancak acısı 29 bin yıllıktır. Ama o kurşunları o teröristlere ABD ve İsrail devletlerinin verdiğini unutmadık, unutmayacağız. Başbağlar’dan üç gün önce Sivas Madımak Oteli’nde aydınlarımızı yaktıklarını da unutmadık ve unutmayacağız.  

Şehitlerimizi vatan toprağına ve bağrımıza gömdük.

Onların aziz hatıraları, bize güç veriyor, bize cesaret veriyor.

Her yıl şehitlerimizi sizlerin önderliğinde rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bu anma toplantıları, bizlerle birlikte Türk milletinin vatana bağlılık bilincini aydınlatıyor. 

Başbağlar ve Madımak katliamları, NATO’nun Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ve Türk milletini hedef alan tertipleridir. NATO’ya bağlı Gladyo denen örgütü en son 15-15 Temmuz 2016 gecesi tanıdık. O gece sahnelenen FETÖ Darbesi, aslında Başbağlar ve Madımak katliamlarının devamıydı. Ancak Türkiye artık ABD emperyalizmine de, NATO’suna da, FETÖ’süne de ve PKK’sına da gereken uygulamayı yapmaktadır. Bugün Türkiye hapisanelerinde NATO generalleri yatıyor. 

Başbağlar’dan bütün Türk milletine ve insanlığa sesleniyoruz: Kararlıyız, Devlet ve Millet olarak PKK ve FETÖ terörünü temizliyeceğiz. 

Biz Kemaliyeliler, bu mücadelede şehitlerimizle ve kahramanlarımızla her zaman en ön cephedeyiz. Bununla gurur duyuyoruz.

Sayın Muhtarımız, Sayın Hemşerilerim,

Bizleri birbirimize bağlayan bu unutulmaz günde aranızda olamadığım için üzgünüm. Lütfen bağışlayın. 

Bu törende Vatan Partisi’ni ve hemşerinizi Partimizin önde gelen liderlerinden Genel Saymanımız Sayın Yıldırım Gençer temsil etmektedir.

Bugün belki uzaktayım, ancak yüreğimle ve umutlarımla sizlerle birlikteyim.

Başbağlar şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. 

Bütün köylülerimizin ve milletimizin acısını yürekten paylaşıyorum. 

Hepimiz, Başbağlar şehitleri gibi vatanımız için gerekirse canımızı vermeye hazırız. 

Değerli Köylülerimiz, Değerli Komşularımız,

Biz Kemaliyeliler gerçi toprağımız yoktur, dağlar ve kayalar uğruna can veririz.          

Biz Kemaliyelilere, vatanımızın dağları ve kayaları emanet edilmiştir. 

Her zaman emanetin sahibiyiz. Vatan ve millet davasında her zaman en öndeyiz.

Siz aziz köylülerimizi, bütün komşularımızı yürekten duygularla selamlıyor, saygılarımı yolluyorum. 

YILDIRIM GENÇER’İN KONUŞMA METNİ

Sayın Erzincan Valisi,

Sayın Kemaliye Kaymakamı,

Sayın Muhtarım,

Kıymetli Başbağlar Halkımız,

5 Temmuz 1993 günü Erzincan ilimizin Kemaliye ilçesinin Başbağlar köyünde PKK terör örgütü tarafından 33 yurttaşımıza sıkılan kurşunlar hala yüreğimizdedir.

Başbağlar şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

29 yıl önce göğsümüze saplanan o kurşunların, o silahların nereden geldiğini çok iyi biliyoruz. PKK terör örgütünü büyüten, ellerine o silahı veren ve Başbağlar köylümüze doğrultan NATO Gladyosudur. 

Önce 2 Temmuz 1993 günü Sivas Madımak’ta FETÖ tertibiyle aydınlarımız yakıldı, üç gün sonra Kemaliye Başbağlar’da vatan evlatlarımız şehit edildi.

İki eylemde ABD/NATO tarafından planlanmış ve uygulanmıştır. Failler bellidir.

Bu gerçeği en iyi Başbağlar köylümüz bilmektedir. Hiçbir köy yok ki NATO Gladyosuna karşı 33 şehit versin. Başbağlar halkımızı kutluyoruz, 33 şehit verdiler ancak eğilmediler, terör örgütü PKK’nın kurşunları sizlere diz çökertemedi. Başbağlar köylüsü dimdik ayaktadır. 

29 yıl önce NATO tarafından üzerimize çevrilen namluların hedefinde Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü ve birliği vardı. Bugün de o namlular hala bizleri hedef alıyor. 

Başbağlar’da üzerimize doğrultulan silahları, 15-16 Temmuz Darbe girişiminde gördük. Aynı silahlardı.

Başbağlar köylümüzü hedef alan silahlar bugün Doğu Akdeniz’de, Ege’de, Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçiğimizi hedef almaktadır. O silahların markası, modeli değişebilir ancak silahları tutan el ve tutturan el aynıdır. 

Başbağlar’da köylümüze uzanan silahlar bugün PKK/HDP’nin elindedir. 

ABD/NATO, yeni Başbağlar tertiplemek, Mehmetçiğimizi şehit etmek için PKK’ya binlerce tır silah veriyor, Yunanistan’a üsler kuruyor.

Başbağlar ve Madımak şehitlerimizin kanları yerde kalmadı. Devletimiz, Ordusuyla ve Polisiyle PKK terör örgütüne kök söktürmektedir. Türk Milletinin verdiği bu mücadele başarıyla sonuçlanacaktır.

Başbağlar’ın acısı derindir, bin yıl geçse de yüreklerimizden silinmez. Ancak o büyük acılarla terörle mücadeleye daha sıkı sarılıyoruz, önümüzdeki görevleri aklımızdan hiç çıkarmıyoruz.

Başbağlar’ı, Madımak’ı, 15-16 Temmuz darbesini tekrar yaşamak istemiyorsak NATO’dan çıkalım.

Başbağlar’da yüreklerimiz bir daha yanmasın istiyorsak HDP’yi kapatalım. 

NATO’dan çıkalım, bir daha Başbağlar’da 33 canımız şehit olmaz.

NATO’dan çıkalım, PKK’nın kökünü kazırız. 

Hepimiz vatanımız için Başbağlar köylüsü gibi şehit olmaya hazırız. 33 şehidimizin emaneti bilinçlerimizde ve yüreklerimizdedir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: