TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Başkan Gürkan İnsan Odaklı Hizmetler Yapıyoruz

Başkan Gürkan İnsan Odaklı Hizmetler Yapıyoruz

TÜFENKCİ, “BATTALGAZİ’DEKİ HİZMETLER GÖZ DOLDURUYOR”

ŞAHİN, “ELİMİZDEN GELEN HİZMETİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Battalgazi Belediyesi tarafından Eski Malatya bölgesinde yapılan hizmetlerden dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür plaketi verildi. Vatandaşlar tarafından verilen yemeğe, AK Parti Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfenkci de katıldı.

Battalgazi Belediyesi tarafından Eski Malatya bölgesinde yapılan hizmetlerden dolayı Eski Malatya bölgesinde bulunan bazı mahalle muhtarları ve vatandaşlar tarafından Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür yemeği verildi. Yemeğe, AK Parti Malatya Milletvekilleri Mustafa Şahin ve Bülent Tüfekci’nin yanı sıra Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi İlçe Emniyet Müdürü Murat Gülmüş, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Muhtarlar adına konuşan Alacakapı Mahallesi Muhtarı Nafiz Sayın, “Ev sahipliğini Ekrem Korkmaz’ın yaptığı yemek için teşekkür ediyorum. Mahalle muhtarı olarak hepinize hoş geldiniz diyorum. Burada toplanmamızın nedeni Selahattin Gürkan başkanımızın mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür etmek için bu toplantıyı düzenledik. Gerek Derme deresi, gerek Surlar, gerek alt yapı ve doğalgaz çalışmalarında, asfaltlama ve kilit taş çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ramazan ayında geceli gündüzlü yaptığı çalışmalarından dolayı da Yol Asfalt ekiplerine ayrıca teşekkür ediyorum. Bayramdan önce yapılacak yerleri teslim ettiler. Bu toplantımızda da sayın vekillerimizden bir talebimiz olacak. Emniyet Müdürümüzde burada. Biz merkezde cami yaptıracağız. Sayın başkanımız bize takas usulüyle 4.5 dönümlük bir yer verdi. Biz orada Battalgazi halkı olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü lojmanını burada yapılmasını istiyoruz. Eğer bu yapılırsa memleketimiz için güzel bir hizmet olacağını düşünüyorum” diyerek, yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür plaketi verildi. Plaketi, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle göz doldurduğunu belirterek, “Battalgazi Belediyemiz gerçekten çalışmalarıyla bölgede göz dolduruyor. İnşallah yapılan çalışmaların meyvelerini de 1 Kasım’da hep birlikte görmüş olacağız. Tabii ki çalışmalarımız oy için değil, hizmet içindir. İnsanı odak alan çalışmalarda bulunuyoruz, gerek başkanlarımız gerek bizler. Görev süresi içinde ben inanıyorum ki Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan bölgenin tamamında eksik hizmet bırakmadan bölgenin tamamında gereken hizmetleri yapıp bitirecektir. Bu arada yeni açılan bölgelerimizdeki eksikliklerimizi tamamlayacağız. Ben bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı muhtarımız ve bölge insanı bu plaketi vermeyi uygun bulmuşlar. Bende memnuniyetle bu plaketi sayın Başkanımıza tevdi ediyorum” diye konuştu.

Kendisine verilen teşekkür plaketinden dolayı muhtarlara ve bölge sakinlerine teşekkür eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, “Burada biz bir aileyiz. Battalgazi ailesiyiz. Her yerde birlik beraberlik, dirlik düzen içinde yaptığımız çalışmalar gerçekten bihakkın insan merkezli ve insana esas olan çalışmalar olunca insanlarımızda da birlik beraberlik ve dayanışma kaçınılmaz bir netice olarak karşımıza çıkıyor. Bizim Eski Malatya olarak tabir ettiğimiz bölgede, hakikaten burada hiçbir siyasi ayrım ve siyasi mülahaza telaki etmeden hizmeti insanımızın hepsine götürme noktasında genel bir gayret gösterdik. Doğalgaz, çevre temizlik, park, surlar elbette yapılır. Tüm bu hizmetlerden daha büyüğü belki basit gibi görülebilir ancak buradaki fotoğraf çok daha büyüktür. Milletvekillerimiz burada,

Valimiz burada, Kaymakamımız burada, Emniyet Müdürümüz burada, tüm siyasi partilere mensup vatandaşımız burada. Bu birlik ve beraberliğin Battalgazimiz için, gelecekteki güzel bir vizyon yakalama konusunda ve gelecekteki mazisine layık İstikbale hazırlama noktasında önemli bir takım çalışması olacaktır. Ben inanıyorum ki, Battalgazi’nin yarınları daha aydınlık, daha parlak olacaktır. Tarihi ile ayağa kalkacak. Turizmiyle ayağa kalkacak, sosyal donatıyla ayağa kalkacak, diğer yönlerden, kültürel, sosyal ve diğer hizmetlerin tüm nüveleri vatandaşın ayağına gidecek şekilde hizmet anlayışımızı sürdüreceğiz. Ben zaman zaman Battalgazi’de gezdiğimde, bunu içtenlikle söylüyorum. Buralara kadar, hatta ileriye baraj kenarına, Kadı Çayırı’na kadar kanalizasyon gelmiş. Bende bazen merak ediyorum, diyorum ki bunu nasıl insan gücüyle yapmışız diye merak ettiğim zamanlarda oluyor. Üstelik bu çalışmalarımız Avrupa standartlarında yapılmıştır” dedi.

Yeni dönemde Battalgazi’de çok güzel hizmetlerin yapılacağını belirten Başkan Gürkan, Yeni Belediye Hizmet Binası’nın yakında resmi temel atma törenini yapacaklarını belirterek, “Ben inanıyorum ki yeni Battalgazi’de de bir tarafta yeni hizmet binasının temelini atmışız inşallah resmi temelini de yakında atacağız. Bir tarafta Derme deresinin ıslahı yapıldı. Bir tarafta surlar yapılıyor. Türkiye tarihinde hiçbir ilçede Surlar ayağa kaldırılmamıştır. Bu sadece Battalgazi’ye mahsus bir çalışmadır. Bir tarafta DSİ’nin yerini almamız hasebiyle onlara bir hizmet binası yapıyoruz. Oranında ihalesi yapıldı, oranında yer teslimi yapılacak. Bir tarafta asfalt plenti faaliyete geçmiş. Bir taraftan konkasörler faaliyete geçmiştir. Malatya’nın hemen hemen girmediğimiz sokağı, caddesi kalmamıştır. Kilit taşları, kaldırım çalışmaları, tarihin ayağa kaldırılması ile ilgili çalışmalar ve asfalt çalışmaları her alanda devam ediyor. Tabi bu çalışmaların sonu gelmez. Standardı ne kadar yüksek olursa olsun, gelişim ve değişim neticesinde yarın daha iyilerini isteyeceğiz. Ancak önemli olan vatandaşın zorunlu ihtiyaçlar hiyerarşisine cevap verecek bir belediye anlayışının vatandaşın ayağına götürülmesidir. Bu konuda da gayret gösteriyoruz. Allah niyetimizi biliyor. Niyetimiz halisanedir. Buradaki birlik ve beraberliğimizde tadtire şayandır. Önemli olan bu birlik ve beraberliğimizin devam ettirilmesidir. Önümüzdeki yılın sonunda Battalgazi’de asfaltlanacak yol kalmaz. Çevre düzenlemesi ile ilgili şeyler kalmaz. Asfalt plent ünitemizde sanıyorum 1,5-2 aya kadar faaliyete geçer. Finisher siparişini de verdik. Diğer tüm araç gereçlerimizi de tedarik ediyoruz. Şu anda Battalgazi’nin hakikaten güçlü bir araç parkı var” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, “Biz bu toprakların çocuğuyuz. Ben Boranlı, Hasırcılı, Kemer Köprülüyüm. Nereye baksak kendimizden bir parça var. Elbette ki bu topraklarda ecdadımız yaşamış, bu güzelim toprakları bizlere emanet etmişler. Bize emanet ettikleri en güzel olgu, bizim kardeşlik duygularımızdır. İhtiyacımız olan kardeşliğimizi kültürel doku içerisinde bugün burada görüyorum. Buraya siyasi bazı mülahazalardan dolayı gelmedik. Biz bu toprakların çocuğuyuz. Şu bahçe gibi her türlü meyve var. Türlü meyvelerin olması bahçeye güzellik katar. İnsanlarımızın farklı düşünceye sahip olması, eşyanın tabiatına ters bir durum değildir. Nasıl ki yüzlerimiz farklı ise düşüncelerimiz, duygularımızda farklı olabilir. Her şeyden önemlisi biz bu toprakların çocuğuyuz. Aynı kültürel yapının içerisinden gelmişiz. Bizim sevincimizde bir, tasamızda bir, gözyaşımızda bir. Sizler gibi dostlarımızla selamlaşmak ayrı bir güç veriyor. Bu bölgedeki insanlarımızla ortak paydamız oluşmuş. Bölgede 3. dönemdir Selahattin Gürkan Başkanlığımızı yapıyor. Aynı çatı altında hizmet vermeye çalıyoruz. Bize düşen bir görev olduğunda hemen işimizi gücümüzü bırakarak elimizden geleni yapmaya katkı vermeye çalışıyoruz” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.