TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Kılınç, Adıyaman’ın Sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İletti

Başkan Kılınç, Adıyaman’ın Sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İletti

Başkan Kılınç, Adıyaman’ın Sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İletti

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, toplantı sonunda söz alarak Adıyaman’ın temel sorunlarını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Ankara’da gerçekleştirilen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına; AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ve AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile birlikte katılan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, toplantı sonunda söz alarak Adıyaman’ın temel sorunlarını bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti.

AK Parti Genel Merkezi’ndeki toplantıda yaptığı konuşmada birçok önemli konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 81 ilden gelen belediye başkanları ve il başkanlarına söz vererek, illerinin sorunlarını hakkında bilgi aldı.

Toplantıda söz alan isimlerden birisi olan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, ilin başlıca sorunları arasında gösterilen Koçali Barajının son durumu, tarım arazilerinin sulanması, içme suyu altyapısının güçlendirilmesi ve kuşaklama kanalının hızlandırılması konularını dile getirip, Nemrut Festivali ile Nemrut Yılının ilanı ile ilgili taleplerde bulundu.

Konuşmasını tamamlayan Belediye Başkanı Kılınç’ın dile getirdiği sorun ve talepleri tek tek not alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’la ilgili konuları büyük bir hassasiyetle dinledi.

“ADIYAMAN, TÜRKİYE’NİN TURİZMDEKİ

LOKOMOTİF İLLERİNDEN BİRİSİ OLACAK”

AK Parti Genel Merkezi’ndeki toplantının ardından; yine AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ile AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saliha Diler ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe’yle birlikte bu kez Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, burada da Adıyaman’daki turizm potansiyelinin canlandırılarak, Adıyaman’ın turizm pastasından hak ettiği payı alması için yatırım taleplerinde bulundu.

Özellikle Nemrut Dağı’nda planlanan restorasyon çalışmaları, Nemrut Festivali, Nemrut Yılı taleplerini dile getiren Adıyaman heyeti, ayrıca Perre Antik Kenti’ndeki kamulaştırma sorununun da bir an önce çözülmesi konusunda Bakan Ersoy’dan destek istedi.

Adıyaman heyetinin taleplerini dinleyen Bakan Ersoy, konuşmaların ardından yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, oldukça ciddi bir turizm potansiyeline sahip olan Adıyaman’ın ülke için çok önemli bir yere sahip olduğunu dile getirerek, en kısa zamanda bahsedilen konular hakkında gerekli çalışmalara başlayacaklarını ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: