TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Başkan Mehmet Öztürk hizmete devam ediyor

Başkan Mehmet Öztürk hizmete devam ediyor

SİVAS’ın Kangal ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Öztürk yapımı devam eden Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali binasında incelemelerde bulundu.

 

Kangal Belediyesi ilçenin konaklama turizminden pay alabilmesi için 5 milyon liraya modern bir terminal binası yapımını sürdürüyor. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk yapımı devam eden Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali binasında incelemelerde bulundu. Kangal ilçesinin İpek Yolu güzergahında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu birbirine bağlayan merkezi bir noktada olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Malatya ile komşuyuz, Kayseri ile komşuyuz. Diğer taraftan Divriği Ulu Cami ve Gürün Gökpınar Gölü yanı başımızda. Bir çalışma başlattık. İlçemiz için çok mükemmel olacak. Ulaşımla ilgili son dönemlerde Yağdonduran Tünelimizde tüpün bir tanesi bitti, diğeri devam ediyor. Demiryolu Kangal istasyonumuz yeni hayata geçti. Raybüs ve demiryolu bağlantısı ile bu faal durumda. Diğer taraftan bölünmüş yolumuz da 2018 yılında bitecek.” dedi. Merkezi hükumetin devasa projeleri devam ederken Belediye olarak konaklama noktasında ilçeye hareket kazandırmak için çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Öztürk, “Bir çok ilde olmayan bir terminal binası yapımına başladık. Çalışmalar şuan Yüzde 95’lerde. şubat ya da mart ayı ortalarında inşallah tamamen bitecek. Terminalimizde 10 tane peron yerimiz, sosyal donatıları, insanların ihtiyacını giderebileceği ne tür imkanlar var. Biz bu projenin içerisinde bunları değerlendirdik” dede.

İlçeye 4 yıllık bir fakülte kazandırmak istediklerini kaydeden Başkan Öztürk, şöyle dedi: “Daha nitelikli, daha nicelikli hedeflere ulaştırmak için yaptığımız bir çalışma ile ilçemize bir fakülte kazandırmak istiyoruz. Bu eğitimin gerek ilçe ekonomisine katkısı, gerek ülke ekonomisine katkısı ekonomik yönden. Diğer taraftanda kültürel değerlerimize sahip çıkıp okulda eğitim gören çocuklarımıza bunları anlattığımızda, kendileri bu ortamı yaşadığında illere döndüğünde birer tanıtıcı rehberleri olsun, gönüllü rehberleri olsun istiyoruz.”

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: