TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Başkan Polat 10 Ayda 15 Km. İmar Yolu Açtık

Başkan Polat 10 Ayda 15 Km. İmar Yolu Açtık

Başkan Polat, “10 Ayda 15 Km. İmar Yolu Açtık. Yol Medeniyettir, Değişim ve Gelişimi İfade Eder”

Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, 2015 yılı çalışma takvimi programında yer alan imar yol açma, sathi kaplama, yolların bakım ve onarım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Belediye Başkanı Polat, İlçe halkının hayatını kolaylaştıracak ve trafik akışını rahatlatacak hizmetlerin süreceğini ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Fen İşleri Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar ile birlikte Yakınca Mahallesi Çalıgülü Sokak, Yakınca Mezarlığı çevresi, Çilesiz Mahallesi Çatakköprü Sokak, Gündüzbey ile Yeşilyurt arasındaki bağlantıyı sağlayacak olan Çay Yolu ve Yeşiltepe’de devam eden yol açma, genişletme, sathi kaplama, bakım ve onarım çalışmalarını bizzat yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

BAŞKAN POLAT,”10 AYDA 15 KM. İMAR YOLU AÇTIK. YOL MEDENİYETTİR, GELİŞİM VE DEĞİŞİMDİR”

İlçede yerleşim alanlarının büyümesiyle orantılı yeni yolların hızla açıldığını ifade eden Başkan Polat, “Gelişen ve değişen İlçemizin ulaşım sorunu çözmek ve yollarımızı daha modern hale getirmek için planlamaya uygun olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çilesiz Mahallemizdeki imar yolumuzun açılmasıyla Güngören ve Tecde arasındaki bağlantı yolunu tamamlamış olacağız.Stratejik planımızda da her yıl 10 km. imar yolu açmayla ilgili hedef koymuştuk, 2014 yılında 11 km., 2015 yılında ise 15 km. imar yolu açarak hedeflerimizin üzerine çıktık. İmar yollarını açma, yol genişletme, bakım ve onarım çalışmalarına ekiplerimize aralıksız devam edecektir. Yollar bizim için çok önemli, çünkü yol medeniyet, gelişim ve değişimi ifade eder. Yeni yolların açılmasıyla trafik akışı rahatlar, ticaret gelişir ve ekonomiye direk katkısı olur. Ulaşım meselesini çözmekle birlikte gelişmenin yeni alanlara doğru kaymasına da katkı sağlıyoruz. Belediye olarak halkımızın rahatça kullanacağı yolları açmaya ve kış ayı gelmeden bozulan yolların bakım ve onarımını yapmaya devam edeceğiz. Fen İşleri Müdürlüğünde görevli personellerimize gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Kış ayı gelmeden ilçenin muhtelif yerlerindeki bozulan yolların tamiratları ve bakımlarının devam edeceğini ifade eden Başkan Polat, saha çalışmalarını sürdüren personellerle tek tek tokalaşıp sohbet eti.

Bu arada Yakınca Çalıgülü Sokaktaki yol açma ve genişletme çalışmaları sırasında bahçesinde çalışan 75 yaşındaki Abdullah Gören adlı yaşlı bir amca, hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanı Polat’a teşekkürlerini sundu. Aşırı kullanımdan dolayı bozulan yolun sathi kaplamayla döşenip temiz bir görüntüye ulaşmasından dolayı

teşekkürlerini ileten Abdullah Gören” Allah hepinizden razı olsun, burası ve Mezarlık çevresi çok kötüydü yollarda yürüyemiyorduk ancak sizler bu yolu temiz hale getirdiniz, çok güzel oldu ellerinize sağlık. Hükümetimizden ve sizlerden Allah razı olsun, dualarımız sizinle “ dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.