TürkiyeSON - 23.02.2024 -

BAŞKAN POLAT: ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER

BAŞKAN POLAT: ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU HER ŞEYE DEĞER

Yeşilyurt Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerinden “Keşke” Projesi kapsamında Yeşilyurt sınırları içerisinde yaşayan, 5 ile 13 yaş aralığındaki yetim ve öksüz çocukların hayalleri ve istekleri gerçeğe dönüşüyor.

Yeşilyurt Belediye sınırları içerisinde 200 çocuğun hayallerini gerçeğe dönüştüren Yeşilyurt Belediyesi, Yakınca Mahallesi’nde ikamet eden dört yetim ve öksüz çocuğun keşkelerini gerçekleştirdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ziyaret ettiği çocukların hayal ve istekleri gerçeğe dönüştü. Başkan Polat, Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Cavit Aslan, Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Lütfi İnan ve Yakınca Mahalle Muhtarı Kadir İnan birlikte Yakınca Mahallesi’nde yaşayan Hiranur, Esma, Gülşen ve Melisa isimli dört çocuğu evlerinde ziyaret ederek keşkelerini gerçekleştirdi. Yeşilyurt Belediyesine ilettikleri isteklerinin hayata geçmesinden dolayı büyük bir mutluluk yaşayan çocuklar, kendilerini ziyaret eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür ettiler.


Çocukların mutlu olduğu bir dünyada huzursuzluğun olmayacağını ifade eden Başkan Polat, “Çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürme şansını bize nasip ettiği için Allah’a şükürler olsun” dedi.
“Keşke Projesi toplum içerisindeki sosyal sorumluk duygusunu artırmaya yönelik küçük bir adım” diyen Başkan Polat, “Keşke Bütün Çocuklar Mutlu Olsa Projemiz içerisinde 5 ile 13 yaş aralığındaki yetim ve öksüz çocuklarımızı belirleyerek, onların hayal dünyasında keşke olsa dedikleri isteklerini verilen bir forma yazmalarını istiyoruz. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personellerimiz projeye katılan çocuklarımızı bizzat yaşadıkları evlerde ziyaret ederek, çocuklarımızın üç isteklerini yazılı olarak alıyorlar, hazırlanan raporları okuyunca gerçekten çok etkileniyorum ve gözlerim yaşarıyor. Çocuklarımız çok saf, samimi ve içten duygularla hayallerini yazıp bize ulaştırıyorlar. Başvuru formlarını incelediğim zaman kırmızı ayakkabı, bisiklet, büyük ayıcık, bilgisayar, futbol topu hayalini kuran yavrularımızın olduğunu gördüm” diye konuştu.
Çocukların mutluluğunun her şeye değdiğini dile getiren Polat, “Hayalleri gerçeğe dönüşen evlatlarımızın yüzlerindeki gülümsemeyi görmek her şeye değiyor. İstekleri tespit edilen yavrularımızın hediyelerini vermek için vaktim ve programım müsait oldukça ben katılmaya çalışıyorum.

Başkan Yardımcılarımız, birim müdürlerimiz ziyaretlerde bulunarak hediyeleri teslim ediyorlar. Çocuklarımızın hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi ve onları mutlu etmeyi bize nasip ettiği için Allah’a binlerce kez şükürler olsun. Yakınca Mahallesi’nde anneanneleriyle birlikte yaşayan dört kızımızın isteklerini yerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Hediyeler arasında benim en fazla önem verdiğim kitap setidir. Çocuklarımızın okuması, öğrenmesi, kendilerini geliştirmeleri için kitap okumaları gerekiyor. Proje kapsamında ziyaret ettiğimiz çocuklarımızın okumaları için her yaşa göre hediye kitap seti yerleştiriyoruz. Çocuklarımızdan da bu kitapları mutlaka okumalarını istiyorum” sözlerini kaydetti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.