TürkiyeSON - 09.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Başkan Polat Kan Bağışı Toplumsal Bir Duyarlılıktır

Başkan Polat Kan Bağışı Toplumsal Bir Duyarlılıktır

Kampanyada kan bağışında bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Kan bağışı toplumsal bir duyarlılık ve insani bir yaklaşımdır” dedi.

Sosyal sorumluluk projelerine büyük duyarlılık gösteren ve etkinliklerde sürekli yer almayı tercih eden Yeşilyurt Belediyesi örnek bir çalışmaya daha imza attı. ‘Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır’ sloganıyla hareket eden Türk Kızılay’ı ile Yeşilyurt Belediyesi ortak bir çalışmayla kan bağışı kampanyası başlattı.

Doğal Afetler başta olmak üzere acil kan arayan vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için kan bağışı kampanyalarına ağırlık veren Türk Kızılay’ına bağlı Kan Bağış Merkezi, toplumdaki duyarlılığı artırmak amacıyla Kamu ve Kuruluşlar nezdinde başlattığı çalışmalar kapsamında Yeşilyurt Belediyesinin Yakınca’daki Hizmet Binasında kan bağışı ünitesi kurdu.

Gün boyunca devam eden kan bağışı kampanyası kapsamında Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat başta olmak üzere Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve personeller kan bağışında bulundu.

Kan bağışının toplumsal bir duyarlılık ve insani bir yaklaşım olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, kan bağışı sırasında yaptığı açıklamada “Sağlık açısından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın imdadına koşan Kızılay’ımızın rezervinde kan birikimine katkı sağlamak bizimde görevlerimiz arasındadır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: